AYD’nin yeni üyesi SMG oldu

02 Ağustos 2016 Salı

Dijital müzik yayıncılığı sektöründe hizmet veren SMG, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) üyesi oldu. AYD’nin yeni üyesi SMG, sektör profesyonellerini, düzenlediği bir kahvaltı davetinde buluşturdu

aydnin-yeni-uyesi-smg-oldu

Türkiye’de 8 bin 500’e yakın AVM, otel ve mağaza gibi halka açık mekânda, kapalı devrede yasal müzik, anons ve reklam yayını hizmeti veren SMG, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) üyesi oldu. Bu üyeliğin ardından SMG, ofisinin bahçesinde verdiği kahvaltı davetiyle AYD üyesi sektör profesyonellerini bir araya getirdi. SMG’nin davetinde ülke gündemi, sektörün durumu ve gelecek beklentileri konuşuldu. Davete Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Teknosa CEO’su Bülent Gürcan, Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Big Chefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli gibi perakende ve yeme içme sektörünün önemli isimleri katıldı.


SMG’nin AYD üyeliğini tebrik eden AYD Başkanı Hulusi Belgü, şunları söyledi: “AVM’lerimize katma değer sağlayan, satışların artmasına ve ziyaretçilerin daha uzun süre AVM içinde keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olacak hizmetleri olan SMG’nin aramızda olması bizim için önemli. AVM’lerimizi çözüm ortaklarımızla buluşturmak, farklı vizyonlar geliştirmek açısından ve sektördeki teknolojik gelişmelerle iç içe olabilmek için yeni üyemiz SMG ile bu dayanışmamızın uzun yıllar sürmesini istiyoruz.”


Hizmet verdikleri perakende ve AVM sektörünü daha iyi tanımak, gelişmeleri daha yakından takip etmek ve katkıda bulunabilmek için AYD’ye üye olduklarını söyleyen SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil: “AVM sektörüne sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan AYD, sektörün yüzde 60’ından fazlasını temsil ediyor. Perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortaklıkları ile birlikte sağlıklı büyümenin sağlanabilmesi için, SMG olarak biz de müzik yayını ve diğer hizmetlerimizle bu gelişime katkıda bulunmak istiyoruz.” dedi.


Davette konuşan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, SMG’nin işini en iyi şekilde yaptığını hatırlatarak sunulan müzik hizmetinin kalitesine de değindi. Kiğılı, şöyle konuştu: “SMG’ye teşekkür ederim. Harika bir müzik servisi yapıyor, müşterileri bu müzikle mağazalara çekiyorlar. 8 bin 500’e yakın noktaya yayın veriyormuşsunuz. Müthiş! Başarılarınızın devamını dilerim. Bu durgunlukta mağazalarda insan varsa o da sizin sayenizde.”


Big Chefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli ise her yıl yüzde 10’un üzerinde büyüme gösteren yeme içme sektörünün bu sene çok etkilendiği ama umutlu olduklarını hatırlattı. Cizreli: “İnsanlar artık dışarı çıkmaya başladı. Şu anda geçen yılın aynı döneminin çok üstünde iş yapıyoruz” dedi.


Teknosa CEO’su Bülent Gürcan, umutsuz olmadıklarını belirterek şunları söyledi: “Hem perakendeciler hem de ülke olarak iniş çıkışlara alışkınız. Şimdi hepimizin müşterilerimize daha iyi hizmet vermeye ve verimliliğe odaklanması gerekiyor. SMG’nin verdiği hizmet çok değerli. Çünkü alışveriş keyfinin en önemli kısımlarından biri de mağazadaki müzik.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri