Baklavada tartışma bitmiyor

26 Mart 2015 Perşembe

Gaziantep Sanayi Odası’nın “Antep baklavası yöre dışında imal edilemez” açıklamasına Nejat Güllü’nün cevabı gecikmedi: “Üretim lokasyonu üzerinden standart belirlemesini doğru bulmuyoruz”

baklavada-tartisma-bitmiyor

Geçtiğimiz günlerde Türk Standartları Enstitüsü tarafından baklavanın standardının belirlenmesinin ardından esnafa uyarı yazısı gönderildi. Gönderilen yazıda “Antep baklavası yöre dışında imal edilemez” ibaresi kullanıldı. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Güllü Ailesi’nin 5’inci kuşağının en büyük temsilcisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü şunları söyledi:
“Baklavayı ülkemizle tanıştıran ve yaklaşık bir buçuk asırdır baklava üreten aile olarak baklavanın standardize edilmesi konusunda olağanüstü çaba gösterdik. Geçtiğimiz günlerde TSE tarafından baklavaya getirilen standartları yerinde buluyoruz. Çünkü asırlardır söz konusu standartlarda üretim yapan bir kurumuz. Fakat bir sivil toplum kuruluşunun üretim lokasyonu üzerinden standart belirlemesini doğru bulmuyoruz. Çünkü baklavanın gerçekliğini lokasyon değil, kullanılan malzeme ve işçilik gösterir.” diye konuştu.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri