Bana esmeyi anlat

06 Aralık 2013 Cuma

Aydan Şener, İlhan Şeşen, Burçin Bildik, Ayça Tekindor ve Damla Cercisoğlu’nun rollerini paylaştığı “Bana Esme’yi Anlat” 6 aralık Cuma akşamı Zorlu Center PSM drama sahnesinde perdelerini açıyor

bana-esmeyi-anlat

“Günümüzle geçmiş o kadar kesin bir sınırla ayrılmaz… Hatta birbirlerine paralel akıp giderler… Bu yüzden dün dündür, bugün ise bugün diye bir şey olamaz. Belki de bugün aslında dün, dün de birazcık bugündür…” Uzun yıllar boyunca, sadece müzik yaparak yaşamış, 25 yıl önce “hayatının aşkı”nı “sözünü tutmadığı” için kaybetmiş bir müzisyen, Sonat.

Yağmurlu bir akşamüstü, tesadüfen girdiği bir barda, adının geçtiği şarkıyı söyleyen Sonat’a “yıldırım aşkı” ile tutulan genç bir kadın, Esme. Esme’nin güçlü, güzel ve ünlü bir ressam olan annesi, Gönül. Sonat’ın 25 yıldır özlemini çektiği “Hayatının aşkı”. 25 yıl sonra yeniden ortalığa saçılan aşklar, heyecanlar, seçimler… Bana Esme’yi Anlar, konusuyla, müziğiyle “bugünkü duyguları / öfkeleri / tutkuları” anlatan bir oyun. Aynı zamanda, “dünden gelen aşkları/acıları/ihanetleri” de. Çünkü, “...bugün aslında dün, dün de birazcık bugündür...”

Yönetmenliği Hakan Altıner, Proje Yönetimi ise Banu Noyan tarafından yapılan oyunda Aydan Şener, İlhan Şeşen, Burçin Bildik, Ayça Tekindor, Damla Cersioğlu rol alıyor. Ludwig Fulda’ın “Das Verlorene Paradıes” adlı oyunundan uyarlanan eserin özgün besteleri İlhan Şeşen’e ait. Bana Esme’yi Aanlat 06 – 13 – 20 Aralık tarihlerinde saat 20:30’da Zorlu Center PSM Drama salonunda perdelerini açıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri