Banvit Elazığ’da da üretime başladı

26 Temmuz 2013 Cuma

Banvit, piliç üretim kapasitesini artırmak ve ihracatta avantaj sağlamak için geçen yıl Elazığ’da satın aldığı entegre piliç üretim tesisini yenileme çalışmalarını tamamlayarak devreye aldı. Günde 120 bin adet piliç kesim kapasitesine sahip olan tesiste, ilk aşamada 20 bin adet/gün piliç kesimi gerçekleştirilecek, kurulu kapasitenin tamamına ise 2 yılda ulaşılacak

banvit-elazigda-da-uretime-basladi

Geçen yıl konsolide cirosunu yüzde 13 artışla bin 261 milyon TL’ye taşıyan ve İstanbul Sanayii Odası tarafından açıklanan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu – 2012” listesinde, kanatlı sektörünün lider temsilcisi olarak 58’inci sırada yer alan Banvit, istikrarlı büyümesini yeni yatırımlarla sürdürüyor. 

Banvit, Bandırma ve İzmir’in ardından Türkiye’deki 3’üncü üretim merkezini Elazığ’da devreye aldı. Günde 120 bin adet piliç kesim kapasitesine sahip olan Örençay köyü mevkiindeki kesim tesisinde, ilk aşamada 20 bin adet/gün piliç kesimi gerçekleştirilecek. Kurulu kapasitenin tamamına ise 2 yılda ulaşılması hedefleniyor.

İhracata doping olacak
Biri Bandırma’da, diğeri İzmir’de olmak üzere 2 kesim tesisinde günlük 480 bin adetlik piliç üretim kapasitesine sahip olan Banvit, 2012 yılında Elazığ’da Özuğur Tavukçuluk’a ait kesimhane, kuluçka, yem fabrikası ve damızlık kümeslerinden oluşan piliç üretim entegrasyonunu satın almıştı. Tesislerde revizyon çalışmalarının başlatılmasının ardından sahaya ilk broiler civciv girişleri ise 27 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Buna paralel olarak 3’üncü piliç kesim tesisi de 1 Temmuz itibarıyla devreye alınmış oldu.

Hedeflerinin Elazığ tesisleriyle birlikte iki yıl sonra Banvit olarak 600 bin adet/gün kesim kapasitesi ile çalışmak olduğunu açıklayan Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, “Burada ürettiğimiz ürünleri Doğu Anadolu bölgemiz ve ihracat çalışmalarımızda değerlendireceğiz” dedi. Banvit, Ortadoğu ülkeleri de dahil olmak üzere ihracat hacmini 2012 yılı sonunda 63.5 milyon dolara ulaştırdı. Banvit'in bu yılki hedefi ise 200 bin ton piliç satışı ile yılsonu konsolide cirosunu 1.7 milyar liraya çıkarmak ve yaklaşık 90 milyon dolar tutarında da ihracat hacmine ulaşabilmek. Şirketin cirosunun yüzde 65’i piliç eti satışlarından oluşuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri