Banvit’ten 1 milyon euro'luk yatırım hamlesi

21 Mart 2013 Perşembe

Banvit, yatırım maliyeti 1 milyon euro olan Atık Su Geri Kazanım Tesisi’ni devreye aldı

banvitten-1-milyon-euroluk-yatirim-hamlesi

Banvit, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde devreye aldığı “Atık Su Geri Kazanım Tesisi” sayesinde Bandırma’da kurulu ana üretim tesislerinde üretim prosesinden çıkan ve arıtma tesislerinde arıtılarak çevreyle dost hale getirilen atık su deşarjını yüzde 70 oranında azaltmış oldu. Yeni arıtma tesisi, GE firmasının ileri atık su teknolojisi olan EDR ünitesi kullanılarak devreye alınan, sadece Türk kanatlı sektöründe değil Türkiye’de de ilk kez uygulanan Atık Su Geri Kazanım Projesi olma özelliğini taşıyor.

Banvit, üretim prosesinden çıkan ve mevcut arıtma tesislerinde işlem gördükten sonra tamamen çevreyle dost hale getirilen atık sularını, devreye aldığı bu yeni arıtma tesisi sayesinde “İnsani tüketim amaçlı sular yönetmeliğine” uygun hale getirerek, içme ve kullanma suyu kalitesine dönüştürmüş oldu.

Devreye alınan yeni proje ile üretim prosesinde kullanılan yeraltı sularının azaltılması, böylelikle azalan su kaynaklarının verimli kullanımı ve arıtılan suyun yeniden kullanılabilir kalitede suya dönüştürülmesi anlamında da önemli bir çevre yatırımı gerçekleştirilmiş oldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri