Barilla, yatırımlarını sürdürüyor

18 Ekim 2012 Perşembe

Barilla, kısa bir süre önce Rubbiano’da açtığı yeni sos fabrikasında ürettiği ve gerçek Parma domatesi ve fesleğenini kullandığı soslarıyla İtalyan mutfağının lezzetlerini Türk sofralarına taşıyor

barilla-yatirimlarini-surduruyor

Barilla, yenilikçi ve farklı ürünleriyle tüketicilerle buluşmak için yatırımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz gülerde düzenlenen törenle İtalya Başbakanı Mario Monti tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Rubbiano Sos Fabrikası ile Barilla, mutfak zevki ve gelenekleriyle tanınan Parma’daki “Gıda Vadisi”nin domatesleri ve taze fesleğenlerini makarna severler için soslara dönüştürüyor.

İçeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmaksızın, “İtalya’nın en büyük mutfağında” üretilen bu soslar yüzde 100 İtalyan ve doğal. Fabrikanın 15 bin metrekarelik kapalı alanında üretilen sosların en önemli özelliği, kullanılan malzemelerin tazeliği ve lezzeti. İtalyan tariflerinin en önemli malzemeleri olan domates ve fesleğenler tamamen yöreden temin ediliyor ve tazeyken kullanılıyor. Öyle ki, soslarda kullanılan bu iki temel ürün yetiştirildikleri tarladan yüksek teknolojinin son örneği olan bu fabrikaya birkaç saat içinde ulaşabiliyor. Böylece daldaki tazeliklerini ve lezzetlerini kaybetmeden sofralara ulaşabiliyorlar.

Dünya makarna pazarında lider konumda olan Barilla’nın, makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde Barilla mühendislerinin tasarımları ve en gelişmiş teknolojilerin kullanımıyla üretime geçen bu en yeni tesisinde tamamen çevre dostu teknolojiler kullanılıyor. Su tüketiminin yarı yarıya, karbon salınımının da yüzde 32 oranında azaltıldığı tesisin şu anki kapasitesi yıllık 35 bin ton. Fabrika tam kapasiteye ulaştığında yıllık 60 bin ton sos üretebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri