Barilla’dan Gıda ve Beslenme Forumu

27 Kasım 2012 Salı

Barilla Gıda ve Beslenme Merkezi, 28-29 Kasım günleri arasında Milano’da 4’üncü Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu düzenliyor. Fikir Sahibi Damaklar'ın kurucusu Defne Koryürek, foruma konuşmacı olarak katılıyor

barilladan-gida-ve-beslenme-forumu

Barilla’nın sağlıklı gıda, beslenme ve tarımda sürdürülebilirlik vizyonundan yola çıkarak kurduğu Barilla Gıda ve Beslenme Merkezi (BCFN), ilki 2009 yılında düzenlenen, bu yıl da dördüncüsü Milano’da gerçekleşecek olan Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum’unda Türkiye’den önemli bir ismi, Fikir Sahibi Damaklar'ın kurucusu Defne Koryürek’i konuşmacı olarak ağırlayacak.

Sürdürülebilir yaşam hedefiyle başlatılan, son zamanların en bilinen kampanyalarından birisi olan “Lüferi Koruma Hareketi”nin temsilcisi olan Defne Koryürek, gıda ve sağlıklı beslenme konusunda nasıl bir iletişim yolu izleneceği ve buradaki kişi ve kurumların rollerinin ne olduğu üzerine önemli bir konuşma yapacak. Oturum başkanlığını İtalyan gazeteci Franca Roiatti’nin yaptığı “Gıdanın iletişimini nasıl yaparsınız? Yazar, şef ve bloggerların rolü” başlıklı oturumda Defne Koryürek’in dışında Bologna Üniversitesi Gıda Tarihi Bölümü’nden Prof. Massimo Montanari, The James Beard Vakfı Başkanı, yemek yazarı Mitchell Davis, gazeteci Carlo Antonelli ve ünlü yemek yazarı Ann Marie “Ree” Drummond yer alacaklar.

Dünyanın gıda ve beslenme üzerine düzenlenen en önemli organizasyonlarından biri olan 4’üncü Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum’una iki gün boyunca sağlıklı ve dengeli beslenme, gıda ve tüketim gibi konularda alanında uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak. Daha önceki yıllarda Uluslararası Slow Food hareketinin lideri Carlo Petrini ve çevre aktivisti ve filozof Vandana Shiva gibi isimleri konuk eden Uluslararası Gıda ve Beslenme Forum’unun bu yılki en önemli konuğu kuşkusuz yılın en çok adından söz ettiren isimlerinden biri olan yazar ve aktivist Raj Patel. Konuşma yapacak diğer isimler arasında Uluslararası Tarım Kalkınma Vakfı Başkanı Kanayo F. Nwanze, “Hungry City” kitabının yazarı aktivist Carolyn Steel, World Watch Institute Direktörü Danielle Nierenberg ve Stop Wasting Food hareketinin öncüsü Selina Juul gibi çok önemli isimler yer alıyor.

Defne Koryürek, konuşmasını 29 Kasım Perşembe günü Türkiye saatiyle 18.00’da yapacak. Bu önemli etkinliğin tamamı www.barillacfn.com adresinden canlı olarak izlenebilir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri