Başkent festivale hazırlanıyor

18 Ağustos 2014 Pazartesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara’nın ekonomik ve sosyal yönden gelişmesi için oda olarak öncülük ettiklerini belirterek, “Elini taşın altına koymak isteyen herkes harekete geçsin. Ankara’yı sadece siyasetin başkenti olmaktan çıkarıp, ticaret ve turizmin de başkenti yapalım” dedi

baskent-festivale-hazirlaniyor

ATO Başkanı Salih Bezci, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Uyanık ve Galip Yeşilbaş, Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest-ASF) İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan ve kurul üyeleriyle birlikte Başkent’in farklı kesimleriyle gerçekleştirdiği festival hazırlık buluşmalarına devam ediyor. Bezci, tekstil ve giyim sanayicilerinin ardından, kozmetik ürünler, kuaför ve güzellik salonları, gözlükçülük, fotoğrafçılık ve sağlık sektörleri temsilcileri ile Siteler esnafı, alışveriş merkezleri yöneticileri ve gıda perakendecileri sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Festival fikrinin doğuşundan bugüne kadar yaşanan süreci özetleyen Bezci, Ankara’yı marka şehir haline getirmenin yolunun alışveriş festivalinden geçtiğini söyledi. Tüm dünyada ülkelerin, marka haline getirmek istedikleri şehirlere yatırım yaptığının altını çizen Bezci, Birleşik Arap Emirlikleri’nden biri olan ve yakın zamana kadar dünyada adı bile bilinmeyen Dubai’nin alışveriş festivalleriyle tanındığını anlattı. Bezci, “Dubai öyle bir hale geldi ki bugün alışveriş festivali denince Dubai, Dubai denince de alışveriş festivali akla geliyor” dedi.

Ticaret Odası olarak Ankara Alışveriş Festivali’ne çok ciddi bütçe ayırdıklarını belirten Bezci, “Tüm çabamız Ankara’yı marka şehir haline getirerek turizm geliri yoluyla kalkındırmaktır” diye konuştu. 

Belirli günler şok indirimler olacak
ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan da 3’üncü Ankara Alışveriş Festivali hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Festivalin dört temel üzerine inşa edildiğini anlatan Tavşan, “Cadde ve sokaklara taşacak etkinlikler, yurtiçi ve yurtdışından turist çekecek reklam kampanyası, katılımcıların yüzlerini güldürecek hediye çekilişleri ve indirimli konaklama ve seyahat bu dört temelimizi oluşturuyor” dedi. Tavşan, Başkent’teki ticari sektörleri, belirlenen günlerle sınırlı “şok indirimler” yapmaya davet etti.

Esnaf indirim desteğine hazır
Ankara Alışveriş Festivali konusunda görüş ve önerilerini açıklayan Siteler esnafı ile meslek komiteleri üyeleri ise festivale indirimler yaparak destek vermek istediklerini belirtti. İndirimlerin ne şekilde ve nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar hakkında daha sonra bilgi verebileceklerini belirten sektör temsilcileri, Ankara için yapılacak tüm projelere açık olduklarını da ifade etti.

Festival yüzü ünlü manken olacak
Alışveriş merkezlerinin (AVM) yöneticileri de tek tek söz alarak festival hakkındaki görüşlerini açıkladılar. AVM yöneticileri, festivalin Ankara ekonomisine katkı sağladığını belirterek, destek vermeyi sürdüreceklerini ifade ettiler. Ankara Giyim Sanayicileri Derneği’nden sonra AVM yöneticileri de dünyaca ünlü bir mankenin festival yüzü olmasını ve festivalin başlangıç gongunu vurmasını istediklerini kaydetti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri