Basketbola Küçük Dev Adımlar

25 Mart 2013 Pazartesi

Denizli Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü-Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi ile Forum Çamlık işbirliğinde hayata geçen ‘Basketbola Küçük Dev Adımlar’ adlı sosyal sorumluluk projesi görkemli bir törenle tanıtıldı

basketbola-kucuk-dev-adimlar

‘Basketbola Küçük Dev Adımlar Projesi’yle, ekonomik gücü olmayan çocukları spora teşvik etmek ve basketbolu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak hedefleniyor. Proje kapsamında, Denizli il merkezinde sosyo-ekonomik durumu zayıf bölgelerdeki ilkokullardan her yıl 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflardan 25 kişilik iki öğrenci grubu basketbolla tanışacak.

Proje kapsamında Denizli Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda antrenman yapan çocukların güvenlik ve rahatlıkları için gerekli tüm materyaller, Forum Çamlık Alışveriş Merkezi tarafından sağlanacak.

Basketbola ilk adım Forum Çamlık’ta atılıyor
Forum Çamlık Alışveriş Merkezi tarafından duyurulan projeye dâhil edilecek çocuklar, Forum Çamlık’a gelerek başvuru yapanlar ve Toplum Destekli Polis tarafından saha çalışmalarında 1 ay süreyle yapılan seçmelerde belirlenenler arasından seçildi. Bu gruplar, her yıl farklı bölge okullarından farklı öğrenci gruplarıyla yenilenecek.

Çocuklar, okulların toplum hizmetine açılmasını öngören ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kapsamında Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda antrenman yapmaya başladı. Salonun zemini, soyunma odaları, ısıtma ve aydınlatma sistemi, Forum Çamlık tarafından bakım ve tamiratı yapılarak projeye uygun hale getirildi. Ayrıca projede çocukların antrenmanlara güvenli ve rahat bir şekilde gelmelerini sağlamak adına gerekli eşofman, forma gibi malzemeler de Forum Çamlık AVM tarafından temin ediliyor.

“Anadolu’da basketbol sporunun yeri ve gelişimi” tartışıldı
Basketbola Küçük Dev Adımlar projesinin resmi açılışı, geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen “Anadolu’da basketbol sporunun yeri ve gelişimi” başlıklı bir panelle yapıldı.

Küçük Dev Adım’lar sahada büyüklerini terletti
Panelin ardından, Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’na geçilerek, Küçük Dev Adımları’nın sergilediği bir gösteri izlendi. Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Günay, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül’ün katıldığı açılışta, Türk basketbolunun ünlü ve başarılı ismi Harun Erdenay da hazır bulundu. Gösterinin ardından ‘Küçük Dev Adımlar’ bu kez, protokol üyeleri ve Harun Erdenay’ın da forma giydiği takımlarda gösteri maçına çıktı. Oldukça çekişmeli geçen maçın ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Açılış töreni, Yetenek Sizsiniz Türkiye programında gösterdikleri başarıyla dikkatleri çeken ve basketbolu akrobasi gösterisine dönüştüren Karizma Show’un nefes kesen performansıyla son buldu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri