Baskı resmin 3 ustası Oasis’te

15 Kasım 2012 Perşembe

Bodrum Nurol Sanat Galerisi, baskı resmin 3 büyük ustasını ağırlıyor: Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Hayati Misman. Özgün Baskı Resim Sergisi, 16 Kasım – 2 Aralık günleri arasında görülebilir

baski-resmin-3-ustasi-oasiste

İkisi İstanbul, biri Ankara’dan üç hoca, üç profesör, son dönem ürettikleri ve çoğunluğu büyük boy baskı resimleri ile bir aradalar. Halen İstanbul’da üç üniversitede hocalık yapan ve atölyesinde çalışmalarını sürdüren Devrim Erbil, 1937 Uşak doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Halil Dikmen ve Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun öğrencisi olarak 1959’da mezun oldu. İspanya Hükümeti’nin sanat bursunu kazanarak gittiği Madrid ve Barcelona’da başladığı sanat araştırmalarına, Paris ve Londra’da devam etti. Erbil 1981 yılında profesör oldu.

Türkiye’nin ilk çağdaş özgün baskı resim müzesi İmoga’yı kuran Süleyman Saim Tekcan, 1940 Trabzon doğumlu. Tekcan, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim – İş Bölümü’nü 1963 yılında bitirdi. 1968 – 1975 yılları arasında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1985 yılında profesör, 1994 yılında ise MÜGSF Dekanı oldu.

Halen Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi olan Hayati Misman, 1945, Konya doğumlu. 1968’de Gazi Eğitim Enstitüsü Resim – İş Bölümü’nü, 1975 yılında Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisini bitirdi ve akademide grafik tasarım alanında çalıştı. 1975 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim – İş Eğitimi Bölümü’nde göreve başladı. 2001 yılında profesör oldu.

Her üçü de sadece unvanlarıyla değil, ürettikleri ile gerçek birer hoca olan Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan ve Hayati Misman’a ait Özgün Baskı Resim Sergisi, Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde 16 Kasım Cuma günü yapılacak kokteyl ile açılıp, 2 Aralık’a kadar Pazartesi günleri hariç her gün 12.00 – 20.00 saatleri arasında gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri