BAT Türkiye ihracatta yine lider

09 Haziran 2016 Perşembe

Türkiye'de tütün ve tütün mamülleri ihracatında ilk sırada yer alan British American Tobacco (BAT) Türkiye, 2015 yılında gerçekleştirdiği 247 milyon dolar ihracatla liderliğini sürdürdü

bat-turkiye-ihracatta-yine-lider

 

Türkiye’de tütün ve tütün mamülleri sektöründe son üç yıldır lider konumda olan BAT Türkiye, 2015 yılı ihracat performansı ile liderliğini bu yıl da devam ettirdi.

TİM’in açıkladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” sıralamasında BAT Türkiye, elde ettiği ihracat performansı ile 44’üncü sırada yer aldı. Ödül töreninde BAT Türkiye adına ödülü BAT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Gökhan Bilgiç, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten aldı.


BAT Türkiye'nin ihracat performansı ve hedefleri hakkında değerlendirmede bulunan BAT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Gökhan Bilgiç şunları söyledi:


“Türkiye ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından ödüllendirilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. BAT Türkiye Samsun fabrikamızdan 22 ülkeye 247 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek 4 senedir ihracatta sektör birinciliğimizi koruyoruz. Ayrıca ilk bine ihracatçı sıralamasında bu sene 3 basamak birden yükselerek 44’üncü sırada yer aldık. İhracat engelinin kalkması yalnızca BAT Türkiye Samsun fabrikasının Avrupa’nın üretim üssü haline gelmesi anlamı taşımıyor aynı zamanda Türkiye ekonomisi için daha fazla istihdam, daha fazla katma değer ve daha fazla ihracat anlamına geliyor.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri