Batman Park AVM açıldı

01 Ekim 2012 Pazartesi

Bölgenin ilk alışveriş merkezi Batman Park, kapılarını açtı. Batman Valisi Yılmaz Arslan ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ve yoğun bir halk katılımı ile gerçekleşen açılışta izdiham yaşandı

batman-park-avm-acildi

140 Batmanlı iş adamının ekonomik güçlerini bir araya getirerek oluşturduğu Golden Park AŞ tarafından bitirilen Batman Park, yaklaşık 30 milyon dolara mal oldu. İnşaat alanı 45 bin metrekare olan Batman Park, yaklaşık 17 bin 500 metrekare kiralanabilir alan içinde, 66 adet mağaza ve 16 kiosk, sinema salonları, bowling ve eğlence merkezi ile her yaştan müşterinin keyif alacağı şekilde tasarlandı.
Akıllı bina olarak tasarlanan alışveriş merkezinde tüm sistemler 612 adresli otomasyona bağlı olarak çalışıyor, dahili yayın yapan 17 LCD ekran bulunuyor. 229 bin 308 kilometrelik elektrik kablosunun, değişik modellerde 2 bin 609 adet aydınlatma armatürünün  kullanıldığı bina, özgün iç ve dış mimarisi ile müşterilerine keyifli zamanlar yaşatmayı bekliyor.

Güvenlik sistemi (CCTV) 179 adet kamera içeriyor. Müzik yayın ve anons sistemi için 352 adet hoparlör yerleştirildi. Yangın ihbar sistemi için ise 433 farklı  adresli ekipman belirlendi. LED aydınlatma için ise 2 bin 422 metre kablo kullanıldı.

Batman Park’ın,  bulunduğu bölge ve konum itibarı ile Batman’ın sosyal, kültürel ve ticari hayatına da yeni bir dinamizm getirmesi bekleniyor. İnşaat sürecinde yaklaşık bin kişiye iş imkanı sunan Batman Park’ta, açılış sonrasında da yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlandı.

Alışveriş merkezinde yer alan markaların büyük bir kısmı, bölgede ilk defa yer alan veya merkez olarak açan firmalar. Boyner Sports, Deichmann Ayakkabı, Watsons Kozmetik, Mavi, Karaca, Kemal Tanca, İpekyol, Hotiç, Penti, Mavi , Sabri Özel, Storm, Cashmere, Süvari, Uptown, AVVA, La Goutte, Miss Poem/Batik, Blue Key, Panço, Fix Silver, McDonald’s, Özsüt, Kahve Diyarı, Pizza Pizza, Abide Kebap, Bay Döner, Mr.Kumpir, Ekmel, La Barbecue, Chocenfes, Ganezzi Silver, Denill Parfümeri, Çiğ Köftem ve Carwax gibi ilk mağaza veya kiosklarını  açanların yanısıra Migros, LCWaikiki, Teknosa, 7İklim, Avea, Arçelik, Vodafone, Sony, Samsung, Altınbaş gibi ulusal markalar ikinci mağazaları ile ; Miran Home, Toys Club, Diyarbakır Kadayıfçısı, Zeki Gümüş, Magic Corn, Yöre Pazarı, Gift Shop, Park Terzi, Golden Rose, Erkek Kuaförü Kemal Tunç, Ramani Tour gibi Batman’ın sevilen yerel firmaları da Batman Park’ta yer alıyor.

Modern dekore edilen ve son model oyuncakların getirildiği Game Park Bowling Salonu ve Eğlence Merkezi ile 5 salonlu Cinemall sinemaları Batman’ın ritmini değiştirmeye hazırlanıyor.  Cashmere ve Hatunca firmaları da dekorasyonlarını tamamladıktan sonra açılışlarını gerçekleştirecek.

Hafta sonu boyunca süren açılış etkinlikleri, gösteri ve yarışmaların yer aldığı organizasyon ile Batman Park Alışveriş Merkezi, Batman ve çevresine “Merhaba” dedi. Batman Valisi Yılmaz Arslan ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ve yoğun bir halk katılımı ile gerçekleşen açılışta izdiham yaşandı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri