Baydöner, yurtdışı restoran sayısını 5’e çıkardı

02 Mayıs 2014 Cuma

Türk dönerini dünya çapında markalaştırmak ve dönerin itibarını artırmak amacıyla yola çıkan Baydöner, yurtdışı büyümesini hızla sürdürüyor. Avrupa’dan önce Ortadoğu’da güçlenme stratejisiyle hareket eden Baydöner, Azerbaycan ve Irak’ta açtığı 2 yeni restoran ile yurtdışı şube sayısını 5’e yükseltti

baydoner-yurtdisi-restoran-sayisini-5e-cikardi

Türk ağız tadının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan döneri, dünyaya tanıtmak, pizza ve hamburger gibi global bir yiyecek haline getirmek amacıyla hareket eden Baydöner, şık restoranlarına yenilerini ekliyor. Yurtiçindeki büyümesinin yanı sıra yurtdışı büyümesiyle de dikkat çeken Baydöner, yurtdışı restoran sayısını 1 yılda 5’e yükseltti.

Baydöner, Azerbaycan ve Irak’taki şubelerine yenilerini ekledi
Yurtdışında 3 restoranı olan Baydöner, 2014’e hızlı başladı. Şubat ayında Ernst&Young’ın düzenlediği “EY Entrepreneur Of The Year - Yılın Girişimcisi” yarışmasının Türkiye ayağını kazanan marka, Mart ve Nisan aylarında yurtdışında iki yeni şube daha açtı. Azerbaycan ve Irak’ta hizmete giren şubeler ile Baydöner’in yurtdışı restoran sayısı 5’e çıktı. Baydöner’in yurt içi ve yurtdışı toplam restoran sayısı 80’i aştı.


2020’de cironun yüzde 40’ı yurtdışından sağlanacak
Turquality Marka Desteği’ni almaya hak kazanan ilk gastronomi markası olan Baydöner’in yurtdışında açtığı şubeler, Turquality tarafından destekleniyor.

Baydöner’in, önümüzdeki dönemde hızlı ve akılcı büyüme stratejisine devam edeceğini vurgulayan Baydöner Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz, “Şirketin 2020 hedefi; toplamda 300 restoran ile 600 milyon lira ciroya ulaşmaktır. 2020’de hedeflenen cironun yüzde 40’ını Türkiye dışındaki ülkelerden elde etmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda Turquality Marka Programı’ndan aldığımız destek bizim için son derece önemli” diye konuştu.
Özellikle MENA Bölgesi’nde hızla büyüyerek çok uluslu bir gastronomi markası olmayı hedefleyen Baydöner, 2014 yılının ikinci yarısında Avrupa’ya açılarak, ilk restoranını Almanya’da açmayı planlıyor.

Baydöner, döneri dünya markası yapma hedefi kapsamında, 4-8 Haziran’da Monte Carlo’da düzenlenecek, Dünya’nın en prestijli iş dünyası ödül programı olan ve 60 ülkede 145’ten fazla şehirde düzenlenen EY Entrepreneur Of The Year - "Yılın Girişimcisi” yarışmasının finalinde Türkiye’yi dönerle temsil edecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri