Baydöner’den İstiklal Caddesi’ne büyük yatırım

22 Haziran 2015 Pazartesi

Yaklaşık 10 milyar TL büyüklüğündeki döner sektörünün lider oyuncusu Baydöner, İstiklal Caddesi'nde 93’üncü restoranını açtı. Markanın hedefi, dönere yurt dışında da hak ettiği prestiji kazandırmak

baydonerden-istiklal-caddesine-buyuk-yatirim

Alışveriş caddeleri arasında en yüksek ziyaretçi trafiğine sahip caddelerden biri olan İstiklal Caddesi bünyesine, Türkiye'de yaklaşık 10 Milyar TL büyüklüğünde olan döner sektörünün pazardaki lideri Baydöner de eklendi.  Baydöner, günlük 200 bini aşan yaya trafiğine sahip dünyanın en önemli caddelerinden olan İstiklal Caddesi'ne İstanbul'daki 19’uncu ve dünyadaki 93’üncü restoranını açtı.

Baydöner, ramazana özel menüsünü ile birlikte, geçtiğimiz günlerde hizmete soktuğu toplamdaki 93’üncü restoranı ile İstanbulluların ve hatta dünyanın dört bir yanından İstiklal Caddesi'ne gelen misafirlerin damağında iz bırakmak iddiasıyla yola çıkıyor.

Baydöner misafirleri, Ramazan ayına özel oluşturulan menülerin keyfini daha avantajlı yaşayacaklar. Baydöner İskender İstiklal Caddesi şubesi,  teras alanı 40, kapalı alanı 310 olmak üzere, toplamda 7 katlı bir binada 350 kişi ağırlama kapasitesine sahip.

Baydöner CEO’su Bülent Polat konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bugün Baydöner İskender İstiklal Caddesi şubemizle 93 şubeye ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. En kısa zamanda 100’lü rakamlara, 5 yıl içinde ise 300 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Yurtdışı büyüme planlarımız eskiden beri vardı ve önümüzdeki 5 yılda hızlandırmayı planlıyoruz. Almanya ve Amerika pazarlarına girmek en önemli hedeflerimiz arasında. Özellikle Almanya’dan başlayan bir Avrupa büyümesi planımız var. AB pazarında 4 yılda 40 şube açmayı hedefliyoruz. Zengin Türk mutfağının özellikle Avrupa'da tanıtılması oldukça önemli. Döner, Avrupa'da çok bilinmesine ve sevilmesine rağmen itibarı olmayan bir yiyecek. Biz Baydöner olarak, dönerin Avrupa'daki itibarını artırmak için çalışacağız.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri