Bayram şekeri Anadolu’da gözde

25 Temmuz 2013 Perşembe

Yaklaşık yarım milyar TL büyüklüğe sahip hediyelik ve ikramlık kategorisinin lideri olan Kent, bu konumu sürdürmekte kararlı

bayram-sekeri-anadoluda-gozde

Türkiye’de hediyelik ve ikramlık kategorisindeki şeker satışının yaklaşık yüzde 70’ini Kent’in gerçekleştirdiğini belirten Mondelez International Türkiye Genel Müdürü Antoine Collette, markanın hikayesini küresel başarı örneği olarak gördüklerini belirtti. Collette Kent Gıda’nın Türkiye’de düzenli olarak ilk 500 ihracatçı arasında yer aldığını, kendi kategorisinin de ihracat birincisi olduğunu belirtti.

Collette, “Geleneksel bayram değerlerine sahip çıkan Kent markasıyla tanışmak, Türkiye’deki en büyük mutluluklarımdan biri oldu. Türkiye’de Ramazan Bayramı uzun yıllardır Şeker Bayramı olarak da anılıyorsa, Kent’in buna katkısı tartışılmaz niteliktedir. Bu nedenle bayram değerlerini sahiplenmek ve devamlılığını sağlamak bizim en büyük önceliklerimizden biridir” dedi.

Yüzde 70’lik pay
Mondelez International Türkiye Pazarlama ve Strateji Direktörü Bahar Uçanlar da, ikramlık ve hediyelik ürünlerde çikolatanın pazarın yüzde 65’ini, şekerinse yüzde 35’ini oluşturduğu söyledi.
Uçanlar, “Hediyelik ve ikramlık ürünler Türkiye’deki hanelerin yüzde 70’ine giriyor. Bu kategorideki toplam tüketimin üçte biri Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gerçekleşiyor. İç Anadolu ve Marmara, yaklaşık yüzde 22’şer payla bu bölgeleri izliyor” dedi.

Hediyelik ve ikramlık şeker pazarının yüzde 70’inin Kent ürünlerinden oluştuğunu hatırlatan Uçanlar, “Yıllık satışın büyük bölümü, bayram öncesindeki birkaç günde gerçekleşiyor. Bunun nedeni, aile ziyaretlerine odaklı bayramlaşma geleneğimiz. Kent her yıl reklam filmleriyle bu bayramlaşma geleneğinin sürdürülmesine katkı sağlıyor” ifadesini kullandı.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri