Beğendik dünya liginde

25 Temmuz 2013 Perşembe

Beğendik, Ankara Çayyolu’nda hizmete soktuğu mağazasıyla “Dünya Perakendecilik Ödülleri”nde finale kaldı. Beğendik’in “Dünya Perakendecilik Ödülleri”nde finale kalmasının en önemli nedenlerinden biri olarak ise, yine Beğendik tarafından ilk defa uygulanan mağaza içi topraksız tarım alanı gösteriliyor

begendik-dunya-liginde

Beğendik, geçtiğimiz Şubat ayında 10 milyon TL’lik yatırımla hizmete sunduğu Çayyolu mağazası ile “Dünya Perakendecilik Ödülleri”ne aday gösterildi. Beğendik’in aday olarak gösterildiği “1200 metrekare ve üzeri Mağaza Tasarımı” kategorisindeki diğer rakipleri, İngiltere’den John Lewis, New York ABD’den Joe Fresh NYC Flagship, Rio de Janeiro Brezilya’dan Livrarira Cultura, Cine Vitoria Store ve Güney Kore’den Shinsegae Department Store. “Dünya Perakendecilik Ödülleri” kazananları ise, 8 Ekim’de Paris, Fransa’da düzenlenecek törenle açıklanacak.

Çayyolu mağazasıyla perakende sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran Beğendik’te ürünler tüketicilerin gözleri önünde üretilerek satışa sunuluyor. İçerisinde makarna, erişte, mantı, çikolata üretim alanı bulunan mağazada taze yoğurt ve peynir üretilen bir de mandıra bulunuyor. Özellikle topraksız tarım uygulamasıyla dikkatleri çeken Beğendik Çayyolu Mağazası’nda bulunan serada yetişen ürünler de tüketicilere sunuluyor. Beğendik Çayyolu Mağazası’nın en önemli özelliklerinden biri reyonlarının yüzde 75’inin taze ürünlere ayrılmış olması.

100 yıllık perakende, 26 yıllık gıda tecrübesi bulunan Beğendik’in Çayyolu Mağazası, 3 yıllık bir proje ve araştırma döneminin ardından dünyada perakende sektöründe yaşanan gelişmelerin Türkiye’deki müşterilerin istek, ihtiyaç ve beğenilerinin yanı sıra Beğendik’in tecrübesi ile harmanlanmasıyla ortaya çıktı. Beğendik Çayyolu Mağazası ile Türkiye’de ve dünyada perakende sektörüne örnek olacak bir model geliştirildi.

Çayyolu Mağazası’nda yer alan reyonlarda, konusunda uzmanlaşmış, özel eğitimli personel görev alıyor. Mağazanın balık reyonu su ürünleri mühendisi, sebze ve meyve ürünleri reyonu ziraat mühendisinin denetiminde işletiliyor. Unlu mamuller bölümünde ise şeker hamurundan heykeller yapan bir de heykeltıraş bulunuyor. 4 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Beğendik Çayyolu Mağazası, restoran ve çocuk bölümüyle de dikkat çekiyor. Uzman eğitmenlerin hizmet verdiği çocuk oyun alanı, mini boy tezgâh, masa ve sandalyeleriyle çocuk restoranı, ailelerin bebeklerinin yiyeceklerini hazırlayabileceği mutfak bölümü Beğendik Çayyolu’nda bulunan yenilikler arasında. Yeşil alanlarıyla da dikkat çeken Beğendik Çayyolu Mağazası’nda muşmuladan zeytine, portakaldan limona 300 çeşit, toplamda ise 10 bin adet bitki bulunuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri