Bergama’da basketbol coşkusu bu yıl da Barilla ile tatlandı

11 Haziran 2013 Salı

Barilla, 6-9 Haziran günlerinde düzenlenen “2’nci Uluslararası Bergama Veteran Basketbol Turnuvası”na bu yıl da sponsor olarak basketbol severlerin heyecanına ortak oldu

bergamada-basketbol-coskusu-bu-yil-da-barilla-ile-tatlandi

Barilla, ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören, bu yıl da takımların kıyasıya mücadele ettiği “Uluslararası Bergama Veteran Basketbol Turnuvası”nın bir kez daha sponsoru oldu. 6 - 9 Haziran günleri arasında İzmir Bergama’da gerçekleştirilen turnuvada bu yıl dokuz erkek ve beş kadın veteran basketbol takımı mücadele etti.

Bergama Spor Salonu’nda gerçekleşen turnuvaya yurt içi ve yurt dışından katılan sporcular; hem basketbol oynamanın heyecanını bir kez daha yaşadı hem de yıllardır birbirlerini görememiş takım arkadaşları ve rakipleriyle tekrar bir araya geldi. Turnuvada, maçların yanı sıra, renk katan çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

Bu etkinliklerden birisi de, All Star organizasyonlarında olduğu gibi, turnuvanın en yetenekli oyuncusunun seçildiği Barilla Yetenek Yarışması oldu. Yetenek yarışmasına turnuvaya katılan sporcuların yanı sıra Bergamalı sporseverler de katıldı.

6 ve 7 Haziran günlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve Bergamalı sporseverlerin katıldığı elemeler sonrasında en yetenekli basketbol sever, 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen final yarışmasında efsane basketbolcular ile birlikte yarışma şansına sahip oldu. “Barilla Yetenek Yarışması Finalleri”nde kadınlar kategorisinde Spartak St. Petersburg oyuncularından Zoya Tutueva, erkekler kategorisinde de Galatasaray’dan Çağatay Çırpıcıoğlu “1 yıllık Barilla Makarna Ödülü” kazandı.

Çağatay Çırpıcıoğlu’nun ödülünü yarışmaya seyirci etabının galibi olarak katılan ve finalde büyük bir başarı göstererek ikinci olan genç sporcu Mert Noyan Kızılkale’ye hediye etmesinin ardından, Barilla’nın jest olarak her iki sporcuya da büyük ödül vereceğini açıklaması, izleyiciler ve sporculardan büyük alkış aldı. Yarışmaya katılan tüm Bergamalılar ve sporcular ise Barilla’nın sürpriz hediyelerine de sahip oldu.

Yetenek Yarışması Finali’nin ardından, 8 Haziran’da Güzellik Ilıcası Belediye Tesisleri’nde gala akşamı düzenlendi. Barilla tarafından düzenlenen makarna partisinde turnuvaya ve etkinliklere katılan tüm sporcular ve yıllardır basketbola gönül veren konuklar, Barilla şeflerinin özel olarak hazırladığı makarnalarla, hem final öncesi enerji depoladı hem de unutulmaz bir akşam yaşadı.

9 Haziran Pazar günü oynanan finallerde; kadınlarda Spartak St. Petersburg’u 51-36 yenen Galatasaray mutlu sona ulaştı. Erkeklerde ise BASK- Galatasaray arasında oynanan finali 58-41’lik skor ile kazanan BASK takımı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da şampiyon oldu. Tarihin değerli izlerini taşıyan ve UNESCO Dünya Mirası Adayı olan Bergama’da bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleşen turnuva, final maçları sonrası düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri