Best Buy’ı kim alıyor?

07 Ağustos 2012 Salı

Mayıs ayında eski CEO Brian Dunn'ın şirkette çalışan bir kadınla yaşadığı uygunsuz ilişkiyi bildiği halde yönetim kurulunu bilgilendirmediği için koltuğundan olan Best Buy'ın başkanı Schulze şirkete talip oldu

best-buyi-kim-aliyor

Türkiye pazarında tutunamayan ABD'li tüketici elektroniği perakende zinciri Best Buy'ı kurucusu satın alıyor. Best Buy'ın kurucusu Richard Schulze, şirketi satın almak istediğine dair bir mektubu yönetim kuruluna sunduğunu söyledi. Schulze, Best Buy için hisse başına 24-26 dolar ödeyebileceğini bildirdi. Schulze'nin bu teklifi Best Buy'ın değerini 8.5 milyar dolara çıkarıyor.

Mayıs ayında istifa etmişti
Best Buy'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Richard Schulze, Mayıs ayında eski CEO Brian Dunn'ın şirkette çalışan bir kadınla yaşadığı uygunsuz ilişkiyi bildiği halde yönetim kurulunu bilgilendirmediği için koltuğundan olmuştu. Best Buy'a Schulze'un yerine yönetim kurulu başkanı ve CEO olarak Hintli Hatim Tyabji getirilmişti.

2009 yılının Aralık ayında İzmir'de açtığı mağaza ile Türkiye pazarına giren Best Buy sert rekabete ancak 2 yıl dayanmış ve Şubat 2011'de havlu atmıştı.

Kaynak: HabertürkGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri