Beyaz etle ilgili sorular Banvitesor.com’la yanıt buluyor

22 Haziran 2015 Pazartesi

Türkiye’nin önde gelen gıda üreticilerinden biri olan Banvit, kanatlı sektöründe bir ilke daha imza attı. Beyaz et ile ilgili olarak tüketicilerin akıllarına takılan sorular, uzmanlar tarafından Banvitesor.com’da yanıtlanıyor

beyaz-etle-ilgili-sorular-banvitesorcomla-yanit-buluyor

Banvit, Türkiye’de kendi sektöründe bir ilke daha imza atarak akılları kurcalayan sorulara cevaplar veriyor, yanlış bilinenleri aydınlatıyor ve şehir efsanelerine nokta koyuyor.

Gazeteci, belgeselci, gezgin sıfatları ve çocuklarının sağlığını düşünen bir baba sorumluluğuyla Banvit tesislerini ziyaret eden Fatih Türkmenoğlu, merak edilen tüm soruları uzmanlarına yöneltiyor ve aldığı bilimsel cevapları tüketicilerle paylaşıyor.

Videolu yanıtlar meraklıları aydınlatıyor
Şu an Banvitesor.com sitesinde uzmanlar tarafından cevaplandırılmış en merak uyandıran pek çok soru yayınlanıyor. En çok sorulan soruların cevapları ise Banvit tesislerinin ilgili bölümlerinde çekilen videolarla veriliyor. Piliçler 45 günde nasıl bu kadar hızlı büyüyor? Katkısız ürünler gerçekten katkısız mı? Piliçlere hızlı büyüsünler diye hormon veya antibiyotik veriliyor mu? Piliç eti nasıl bu kadar kısa sürede pişiyor? Nugetlar nasıl yapılıyor, içinde neler var? Piliçler İslami usullere uygun olarak mı kesiliyor? Kuş gribi tüketiciler için bir risk mi? gibi sorular Banvitesor.com’da yanıt buluyor.

‘‘Sorumluluklarımızın Bilincindeyiz’’
Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Banvitesor.com’la ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Kanatlı sektörü yıllara yayılmış bir şekilde, asılsız ve bilimsel olmayan iddialarla yıpratılmaya çalışılıyor. Oluşan bilgi kirliliği de haliyle bazı tüketicilerin aklını karıştırabiliyor. Banvit olarak bu konular içerisinden kamuoyunu en çok meşgul edenlerini bir araya getirdik ve bilimsel cevaplarla uzmanların görüşlerini aktardık. Bu çalışmayı da oluşturulan bilgi kirliliğinin giderilmesine karşı sosyal bir sorumluluk olarak ele aldık ve sorunun çözümüne kurumsal bir katkı sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirdik. Piliç eti toplum sağlığı için çok önemli bir protein kaynağı. Hem ekonomik, hem de herkesin kolayca ulaşılabileceği bir besin. Sektör olarak bunun farkındayız. İşimize büyük önem veriyor, sorumluluklarımızı bilerek hareket ediyoruz. Amacımız bu değerli protein kaynağı hakkında yanlış bilinenleri, şehir efsanelerini ortadan kaldırmak ve aklı karışanlar için piliç, hindi eti ve ürünlerini yeniden beslenme alışkanlıklarının en sevilen parçası yapmak.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri