Beymen hedef büyüttü

25 Haziran 2014 Çarşamba

Beymen, İstanbul’da Zorlu Center ve Akasya AVM’de açtığı iki yeni mağazayla hedef büyüttü. Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, yılın ilk beş ayında yüzde 37 oranında büyüdüklerini söyledi. Geçen yılı 553 milyon TL ciroyla kapattıklarını da belirten Çapçı, bu yılsonunda ciro hedeflerini de 800 milyon TL’ye çıkardıklarını açıkladı

beymen-hedef-buyuttu

Elif Çapçı, cirolarında yabancılara yapılan satışların önemli bir yeri bulunduğuna da değinerek, İstanbul’un alışveriş konusunda yabancılar için tercih haline geldiğini ve bu tercihin İstinye Park, Nişantaşı ve Zorlu Center Beymen mağazalarının satışlarına birebir yansıdığını vurguladı.

Çapçı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu üç mağazamızda turistlere yapılan satışlar toplam cironun yüzde 20’sini oluştururken, ithal markalı butiklerde bu rakam cironun yüzde 40’ına yaklaşıyor.
Beymen’den alışverişte yerli halkın sepet ortalaması 900 TL iken, bu yabancılarda bin 400 TL’ye çıkıyor. En fazla alışverişi Azeriler yapıyor. Araplar, Ruslar ve Türk Cumhuriyetleri vatandaşları onları takip ediyor. Bu yıl turist cirolarında büyüme devam edecek.”

Bağdat Caddesi’ne mağaza
Hizmete giren Zorlu Center, Akasya ve Marmara Forum mağazalarıyla Beymen Club sayısının 37’ye ulaştığını da dile getiren Elif Çapçı, şunları söyledi: “Yılsonuna kadar bu sayının 40’a ulaşması planlanıyor. Beymen Resort, Haziran ayında Bodrum Mandarin Oriental bünyesinde kapılarını açtı. Akasya Acıbadem’in heyecan verici başlangıcı, İstanbul Bağdat Caddesi’nde hizmete girecek yeni bir Beymen projesinin çalışmalarını tetikledi. İstinyePark’ın müthiş başarısının ardından İstinye Park Beymen’in genişlemesi önümüzdeki aylarda gerçekleşecek projeler arasında yer alıyor.”

İnternetten satışta yüzde 126’lık artış
Çapçı, Beymen.com’un da büyük ilgi gördüğünü aktararak, “Beymen.com’un, son bir yıldaki ziyaretçi sayısı 3 milyona ulaştı. Türkiye’de ürün gamı ve müşteri hizmetleriyle öne çıkan dünyaca ünlü lüks markalara erişim ve alışveriş imkanı sağlayan E-ticaret sitesi Beymen.com, yatırım ve geliştirmeler sayesinde, son bir yılda yüzde 126 ciro artışı yakaladı. Beymen.com’un cirosu, mağazaların cirosunun yüzde beşine. Bunu yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Yeni butik markalar
Beymen’in dünyaca ünlü moda markalarıyla stratejik ortaklıklarına devam edeceğini de kaydeden Çapçı, şunları söyledi: “Aralarında Dior, Dolce&Gabbana, Emilio Pucci, Saint Laurent, Stella Mc Cartney, Tory Burch, Valentino’nun olduğu butik sayısı 17’ye ulaştı. Christian Louboutin gibi bazı butikler metrekarede 125 bin TL satışla dünyadaki en başarılı satış noktaları arasında yer aldı.
Önümüzdeki aylarda Akasya Acıbadem’de açılacak IRO, Tod’s, Tory Burch butikleriyle, sene sonunda butik sayısı 20’ye ulaşacak. 2015 yılında ise İstinye Park’ta Celine ve Givenchy markaları, butik konsepteriyle hizmet vermeye başlayacak. “

Milliyet gazetesinde yer alan 25.06.2014 tarihli haberden alıntı yapılmıştır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri