Beymen her yıl yüzde 30 büyüyor

05 Aralık 2014 Cuma

Boyner Grup’un perakende markası Beymen, 2010’dan beri mağazalarında Dior, Dolce&Gabbana, Tory Burch ve Valentino gibi 22 lüks tüketim markasının ürünlerini satmaya başladı ve 2010 yılından itibaren yıllık ortalama yüzde 30 büyüyor

beymen-her-yil-yuzde-30-buyuyor

2010 yılından itibaren yıllık ortalama yüzde 30 büyüyen Beymen, 2013’teki 553 milyon liralık gelirini 2014 sonunda yüzde 37’lik artışla 750 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor. Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, “Daha önce var olan mağazalara odaklanmıştık. Geçtiğimiz yıl yeni mağazalar açtık. Ürün yelpazesini genişlettik. 2009’dan bu yana da ulaşılabilir lüks denen alanda da marka seçkimizi çok ağırlandırarak büyüdük. Artan büyüme rakamları da bu gelişmelerin etkisi ile gerçekleşti” dedi. Beymen markası altındaki ürünlerin tasarımında da yeniliklere gittiklerinin altını çizen Çapçı, markanın toplam satışlardaki oranının yüzde 23 seviyesinde olduğunu kaydetti.

Yılbaşı alışverişlerinin artık kasım ortasında başladığına dikkat çeken Çapçı, “Bireysel ve kurumsal yılbaşı siparişlerini almaya başladık. Kurumsal müşterilerimizden 25 bin adede varan siparişler alıyoruz. Bu kategoride 60 liradan 6 bin liraya kadar ürünlerimiz var” diye konuştu. Diğer taraftan online satışların cirosunun yıl sonunda 25 milyon liraya çıkacağını duyuran üst yönetici, bu rakamın gelecek yıl 50 milyonu bulmasını istediklerini ve toplamdaki payında uzun vadede yüzde 15’e çıkaracaklarını belirtti.

Zorlu’daki mağaza 150 milyon lira kazanıyor
Beymen’in toplam 77 mağazası bulunuyor. Bunlardan en büyüğü 10 bin metrekare satış alanıyla İstanbul Zorlu Center’daki şube. Çapçı, yaklaşık 250 kişinin çalıştığı bu mağazanın yıllık cirosunun 150 milyon lirayı bulduğunu söyledi. Daha ziyade turistlere hizmet veren mağaza, şirketin tüm gelirlerinin yüzde 20’sini tek başına yapıyor. Turistlere yapılan satış oranının yüzde 20’ye ulaştığını, bu oranın butiklerde yüzde 40’a çıktığını ifade eden Çapçı, en fazla alışverişi Azerilerin ve sırasıyla diğer Türki cumhuriyetler, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan’ın yaptığını dile getirdi.

 

Bu haber Dünya gazetesinden Serkan Şahin'in özel haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri