Bilfinger Real Estate’ten satın alma

27 Haziran 2014 Cuma

Bilfinger Real Estate, İngiliz gayrimenkul danışmanlık şirketi olan GVA’yı satın aldı

bilfinger-real-estateten-satin-alma

Bilfinger Real Estate tarafından yapılan satın alma teklifini, GVA’nın 300 hisse sahibinden yüzde 99’unu kabul etmesiyle; şirketlerin üst düzey yöneticileri geçtiğimiz günlerde satın almaya ilişkin sözleşmeyi imzaladı. Böylece GVA hisselerinin yüzde 100’ü Bilfinger Real Estate şirketine geçmiş oldu. Taraflar, satış bedelinin ise gizli tutulmasına karar verdi.

Bilfinger Real Estate’in CEO’su Aydın Karaduman, satın almaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “GVA’nın satın alınması,  şirketimizin tarihinde bir kilometre taşı teşkil ediyor ve Bilfinger Real Estate’e Avrupa’nın gayrimenkul hizmetleri veren önde gelen büyük şirketleri arasında sağlam bir yer kazandırıyor. İngiltere’nin gayrimenkul pazarında lider konumundaki şirketlerden biri olan GVA, yüksek bir verimlilikle çalışarak rakiplerine göre fark yaratan hizmet portföyüyle bizim hizmet portföyümüzü tamamlıyor. Böylece GVA ile birlikte uluslararası yatırım yapan müşterilerimizin gayrimenkulleri için uluslararası platformu kapsayan çok daha iyi bir hizmet verebileceğiz. Aynı zamanda GVA ile kendi 2 bin 800 müşterisi ve Londra finans merkezinde faaliyet gösteren uluslararası yatırımcılara yakınlığı sayesinde yeni iş olanaklarına çok daha iyi erişebileceğiz.”

GVA, 2012/2013 döneminde bin 300 çalışanıyla şirketin merkezinin bulunduğu Londra’da ve 12 bölge ofisinde, yaklaşık 190 milyon euro’luk bir ciro gerçekleştirdi. GVA’nın müşterileri arasında fonlar, aile şirketleri, kamu sektörü ve RBS, HSBC, BMW ve BASF gibi büyük şirketler bulunuyor. GVA, bağımsız sınaî gayrimenkul şirketlerinin oluşturduğu ve Avrupa, ABD, Asya ve Avustralya’da 21 ülkede faaliyet gösteren bir birlik olarak GVA Worldwide’ın ana ortağı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri