Bilpos, daha fazla kişiye ulaşacak

25 Haziran 2014 Çarşamba

Verimli bir yılı geride bırakan ve hedeflediği cironun üzerine çıkan Bilpos, bu yıl daha çok müşteriye ulaşarak, kişileri sattıkları ürünler konusunda daha çok bilgilendirmeye odaklanacak. Bilpos Genel Müdürü Şerif Baysal’la çalışmaları hakkında konuştuk…

bilpos-daha-fazla-kisiye-ulasacak

Onur KAYA

Karadeniz Bölgesi’nde elektronik ve bilgisayar sektöründe hizmet veren Bilpos, 2013 yılını nasıl geçirdi? Hedeflediği cirolara ulaşabildi mi?
2013 yılı bizim açımızdan çok verimli geçti ve hatta hedeflediğimiz cironun yüzde 30 fazlasını yakaladık.

Hizmet verdiğiniz sektörü değerlendirecek olsanız neler söyleyebilirsiniz?
Sektörümüz gelişen Türkiye’nin sorumluluğu en fazla olan sektörlerinden bir tanesi. Bu bağlamda satmış olduğumuz ürünlerimiz ülkemizdeki cari açığı körükleyen en önemli etkenlerden. Bunun için ürünlerimizin verimli olması ve bir müddet sonra çöp olmaması bizim için çok önemli. Biz de bunun için satmış olduğumuz ürünleri seçerken fiyat performans oranı en yüksek olan ürünleri tercih ediyoruz. Buna en güzel örnek Bizerba, Mado ve diğer ürünlerimiz.

Teknoloji tüm dünyada durmadan ilerliyor, hızla gelişiyor. Türkiye açısından bakarsak duruma, ne kadar yakalayabiliyoruz gelişmeleri? Yahut Türkiye sektörde nerede yer alıyor?
Ziyaret ettiğimiz yurt dışı fuarlarda da sektörün hızlı bir şekilde ilerlediğini gözlemleyebiliyoruz. Zaten bizim de amacımız bu fuarları ziyaret ederek buradaki gelişmeleri ülkemize taşımak; tabir yerindeyse Avrupa’nın iyi şeylerini almak. Bu bağlamda bizlere büyük görevler düşüyor. Gerek perakende gerekse endüstriyel anlamda biz bu sorumluluğumuzun farkındayız. Bu yüzden tek hedefimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak. Tüm arkadaşlarımızın da bu inançla çalıştığını biliyorum. Bence ülkemiz bu anlamda en son çıkan teknolojiyi hemen yakalayabiliyor. Dünyanın en büyük fuarlarını ziyaret ediyoruz. Ziyaret ettiğimiz fuarlarda birçok teknoloji ve yeni ürün görüyoruz. Çok kısa süre içinde aynı ürün ülkemize de geliyor. Bu durum, teknolojiyi yakalayabildiğimizi gösteriyor. Bunun daha yüksek oranlara çıkmasına tek engel, ülkemizin ekonomik durumu. Bir de aynı ürün gruplarındaki Uzak Doğu ürünlerini unutmamak gerekir. Fiyat olarak tabii ki daha cazip oluyorlar ama fiyat performansa ve işlevselliğe baktığımızda Avrupa menşeli ürünlerle kıyaslamak bile mümkün olmuyor.

Sektörün olmazsa olmazları nelerdir sizce?
Sektörün olmasa olmazı bence devletin vereceği teşvik paketleri… Geçen sene bu anlamda çok önemli projeler oldu. Bu sene de kapsamı daha da genişleterek bu teşviklere devam edilmeli ki ülkemizdeki perakendeciler veya üretim tesisleri bunlardan daha fazla faydalanabilsin.

Bilpos’un geleceğe yönelik planlamaları neler? Yatırım, proje ve hedeflerinizi paylaşabilir misiniz?
Geleceğe yönelik planlarımızın içersinde daha çok müşteriye ulaşmak ve kişileri satmış olduğumuz ürünler konusunda daha çok bilgilendirmek var. Bu bağlamda bölgemizde bulunan müşterilerimizi gerek ziyaret ederek gerekse bir araya toplayarak onları bilgilendiriyoruz, bilgilendirmeye de devam edeceğiz. Bu konuyla ilgili olarak çalışmalarımız sürekli devam ediyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri