BİM tartışmalı et konusu için açıklama yayınladı

06 Kasım 2017 Pazartesi

Ucuz et satışında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından seçilen iki şirketten biri olan BİM, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı

bim-tartismali-et-konusu-icin-aciklama-yayinladi

BİM’in konuyla ilgili olan açıklaması şöyle:

 

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının et satış fiyatlarını ucuzlatma projesi kapsamında, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nün 30 Ekim 2017 tarihinde verdiği teklif toplama şeklindeki ilana BİM tarafından teklif verilmiştir.

 

Et ve Süt Kurumu ile 01 Kasım 2017 tarihinde yapılan sözleşme gereğince, Kurum’dan tedarik edilen karkas etler tedarikçi firmalarımız tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek beşyüz gramlık MAP ambalajlarda hazırlanmış ve bugün itibariyle yurt genelindeki tüm mağazalarımızda satışına başlanmıştır.

 

Bu proje kapsamında yapılan satışlardan BİM hiçbir kâr elde etmeyecektir. Kıyma KDV dahil kilosu 29 TL’den, kuşbaşı et ise KDV dahil kilosu 31 TL’den tedarikçilerimizden satın alınacak ve yine aynı fiyatlarla satılacaktır.

 

Şirketimizin kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketiciye ulaştırma prensibine uyan ve tüm tüketicilerin en önemli besin kaynaklarından olan kırmızı ete en uygun fiyatla ulaşmasını sağlayacak olan bu projede yer almaktan BİM olarak büyük memnuniyet duymaktayız.”

 

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri