Bimeks satılıyor mu?

08 Mayıs 2014 Perşembe

Öncek Electro world, sonra da Darty’yi satın alarak agresif stratejisiyle dikkatleri üzerine çeken Bimeks, bu kez satın alınma iddialarıyla gündemde. Türkiye’den 2011 yılında çıkma kararı alan Best Buy’ın, Bimeks’i satın almak istediği sürülüyor

bimeks-satiliyor-mu

Alınan bilgilere göre Bimeks ile anlaşmak için harekete geçen Best Buy, şirketin tamamını satın almayı hedefliyor. Ancak satın alma anlaşmasındaki ilerleyişi Bimeks’in franchise bayileri yavaşlatıyor. Bimeks’in elinde bulunan 126 mağazanın yaklaşık 50 tanesi franchise. Bu da Best Buy’ın Bimeks’i satın alması durumunda, franchise bayilerin hepsiyle tek tek anlaşması gerektiğini gösteriyor. Bimeks yetkilileri ise Best Buy ile herhangi bir görüşme yapmadıklarını ifade etti.

Bimeks, son dönemlerde teknoloji mağazaları arasında agresif stratejisiyle öne çıkıyor. Önce Electro World Türkiye’nin tamamını daha sonra ise Darty’nin mağazalarını satın alan şirket, mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin ikinci büyük zinciri.

Yıllık 50 milyar dolar civarında ciro elden eden Best Buy ise dünyanın en büyük teknoloji mağazaları zinciri olarak biliniyor. 2009’da ilk mağazasını İzmir’de açan şirket, 2011’e kadar iki mağazaya ulaşabilmişti. Türkiye ile beraber Çin’deki mağazalarını kapatan şirket, ABD’deki operasyonlarına odaklanma kararı almıştı. Şirketin Türkiye’deki iki mağazasını ise Teknosa devralmıştı. Best Buy’ın CEO’su Robert Willett, Türkiye’de mağaza açmadan önce “Hızla yeni pazarlara girip, hızla büyüyorlar. Budalalar sonra başarısız olup, çabuk kapatıyorlar” demişti.

Ahmet Can’ın Hürriyet gazetesinde yer alan 8 Mayıs 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri