BİM’in FİLE’sinde detaylar belli oldu

24 Aralık 2014 Çarşamba

Türkiye perakende sektörünün lideri BİM’in uzun süredir açmayı planladığı FİLE’de detaylar belli oldu. İlk FİLE, İstanbul Bahçeşehir’de yaklaşık bin metrekarelik bir alanda açılacak

bimin-filesinde-detaylar-belli-oldu

4 bin 500’e yakın mağazası ile Türkiye’nin lider perakendecisi olan BİM, mağazalar zincirine yeni bir halka ekliyor. Türkiye’yi perakende satışta yüksek indirim modeliyle tanıştıran BİM, FİLE markasıyla tüketicileri yeni ve farklı bir satış modeliyle buluşturacak. FİLE mağazaları hakkında bilgi vermek amacı ile düzenlenen basın sohbet toplantısında, BİM İcra Kurulu üyesi Haluk Dortluoğlu şunları söyledi:
“FİLE’de temel amacımız tüketicilerin gıda, kişisel bakım ve genel temizlik ihtiyaçlarını, iyi veya en iyi kalitede, yüksek standartlarda üretilmiş, sağlıklı ve taze olmak şartıyla, sürekli düşük fiyatlardan karşılamak. FİLE mağazalarımızı insanlarımıza yakın, sıcak bir tasarım ile hazırlıyoruz. Müşterilerimiz FİLE’de kendilerini mahallelerinde, çarşılarında alışveriş yapıyormuş gibi rahat hissedecek.”

Yeni bir satış modeli geliyor
Bu yeni satış modeliyle müşterilerine sunacakları uygun fiyatlarda güvenilir ve taze meyve sebze, et, şarküteri, unlu mamul ve kişisel bakım ürünleri alanında dikkatleri çekeceklerinin altını çizen Dortluoğlu şu bilgileri verdi:
“Türkiye’nin son dönemde yakaladığı istikrarlı ekonomik büyüme çizgisi sayesinde kişilerin ve ailelerin tüketim alışkanlıklarında da önemli değişimler yaşanıyor. Müşterilerimiz temel gıda maddelerinin dışında da düşük fiyat ve yüksek kalite standartları olan ürünlere ulaşmak istiyorlar. FİLE ile bu değişime cevap vermeyi hedefliyoruz. Yeni FİLE mağazalarımız otopark imkanı olan yerlerde yaklaşık bin metrekare alanda kurulacak ve reyonlarında 3 bin ile 3 bin 500 arası farklı ürün satışa sunulacak. Buna ek olarak FİLE’de yine düşük fiyatlardan yüksek kalite standartlarında, güvenilir, sağlıklı ve taze sebze meyve, et, şarküteri, unlu mamuller ve kişisel bakım ürünlerini özel olarak tasarlanmış alanlarda müşterilerimizin beğenisine sunacağız.”

İlk mağaza Prestige Mall’da
FİLE’nin ilk mağazası, 2015 yılının ilk çeyreğinde İstanbul Bahçeşehir’de bulunan Prestige Mall Alışveriş Merkezi’nde açılacak. BİM 2015 yılı içerisinde, İstanbul’un değişik semtlerinde en az 10 FİLE mağazası açmayı hedefliyor. Bunun için yeni bir tedarik sistemi kuran FİLE organizasyonu, ürün portföyünde de, ulusal ve uluslararası markaların yanı sıra, yeni özel markalar hazırlıyor. FİLE’de satışa sunulacak 3 bini aşkın ürünün yaklaşık yüzde 25’i bu tip özel markalardan oluşacak. Temel ürün kategorilerinde şimdiden belirlenen 3 yeni özel marka bulunuyor. Bunlardan birincisi işlenmiş gıda ürünleri için çiftçi anlamına gelen “Harras” markası olacak. Kişisel bakım ürünleri için lanse edilecek özel marka “Daycare”; temizlik ürünleri için kullanılacak özel marka ise “Actisoft” adını taşıyacak.

Her gün halk günü olacak
FİLE’nin bir başka ayırdedici özelliği ise, burada özel promosyonlar, halk günü benzeri uygulamalara yer verilmeyecek olması; FİLE’de her gün düşük fiyat uygulaması olacak. Son olarak, FİLE mağazalarında çok sayıda çalışan istihdam edilecek. Mağaza başına ortalama 30-35 çalışan olması öngörülüyor. Buna göre, FİLE’de 2015 sonuna kadar yaklaşık 500 yeni çalışan istihdam edilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri