Bir tıkla Flo ayakta

31 Temmuz 2014 Perşembe

Hayat her geçen gün daha hızlı akıyor ve beklentiler artıyor. Bu akışa en hızlı online alışveriş ayak uyduruyor. Flo’nun e-ticaret sitesi mobil uyumlu hale gelir gelmez yüzde 30 oranında mobilden ziyaretçi çekmeyi başardı. iOS ve Android uygulamaları temmuz ayında hayata geçti. Flo mağazalarında satılan tüm ürünlerin yer aldığı ayakkabı, çanta, aksesuar, spor aksesuar ve giyim kategorileriyle birlikte 7 bin çeşitten fazla ürüne mobil cihazlardan ulaşılabiliyor

bir-tikla-flo-ayakta

Günün yaklaşık 5 saati kişisel bilgisayarlar, 2 saati ise mobil cihazlar aracılığıyla internette geçiyor. Türkiye’nin bir numaralı ayakkabı perakendecisi Flo, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış mağazalarının yanı sıra 2009 yılının sonunda hizmete açılan online alışveriş sitesi flo.com.tr ile 7/24 ürün satışı ve Türkiye’nin her noktasına ulaşma imkanı sunuyor.

Teknoloji alanındaki gelişme ve online alandaki trendleri yakından takip eden Flo ayrıca müşterilerinden gelen önerileri ve ihtiyaçları da dikkate alıyor. Geçtiğimiz Mart ayında site tasarımını ve teknik alt yapısını ‘Responsivedesign/cihaza duyarlı tasarım’ özelliğini geliştirerek bilgisayarların, tablet ve akıllı telefonların siteye erişimine uygun hale getiren Flo sadece mobilden tüm satışlarının yüzde 15’ini gerçekleştirdi.

Planlar kullanıcı dostu alışveriş deneyimi için
Hayatın her anlamda mobile taşındığının, moda ve alışverişin de bu hızlı değişimden geri kalamayacağını belirten Ziylan Grubu E-ticaret Direktörü Müge Seymen, “Aylık ziyaretçi sayımız 2 milyon civarında ve bunun yaklaşık yüzde 30’u mobil cihazlardan gerçekleşiyor. Mobildeki gelişmeler ve uygulamalar odaklandığımız konuların en üstünde yer alıyor. Kullanıcı dostu alışveriş deneyimi için masaüstü, uygulamalar ve mobil site üzerinden çalışacak yeni bir dizi özellik planlıyoruz. Mart ayında site tasarımımızın teknik altyapısını  “Responsivedesign/cihaza duyarlı tasarım” özelliği ile geliştirdik. Bu sayede bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi çeşitli cihazlara uygun sağlıklı görünüm sağlanabiliyor. Temmuz ayında ise ayakkabıda modayı takip eden oldukça ilgili gören FLOVE Dergisini ve e-ticaret sitemizi iOS ve Android platformlara taşıdık. FLO olarak mobil devrimi kullanıcılarımızın istekleri doğrultusunda geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri