Bizerba’dan sektöre yeni bir oyuncu daha

21 Temmuz 2015 Salı

Endüstriyel üretim yapan müşterilerine, ticari ve lojistikle ilgili gereksinimleri için, merkezinde ‘tartım’ olan; donanım ve yazılım konusunda global çözüm portföyü sunan Bizerba, gıda ve gıda dışı endüstri alanları için Chekcweigher grubuna bir yenisini daha ekledi

bizerbadan-sektore-yeni-bir-oyuncu-daha

Bizerba kuru & taze gıda ve gıda dışı sektörlerinde paketlenmiş ürünlerin, olması gereken hedef ağırlıklarının kontrolü için yeni nesil checkweigherlerini piyasaya sundu. 4 farklı versiyondaki checkweigherlar, paketlenmiş ürünlerin ağırlık kontrolünü, üretim, tasnifleme ve sevkiyat zincirini bozmadan ve hat içerisinde yapmakla kalmıyor, ayrıca ürün doğruluk kontrolü, ürün sınıflandırması ve dolum miktarı kontrollerini de yaparak, hatalı üretimin ayıklanması üzere de çözümler sunuyor. Ayrıca, üretim süreçlerinin sürekli olarak kayıt altında tutulması ve gerektiğinde resmi olarak belgelendirilmesine olanak sağlayan tüm sonuçlar, istatistiksel olarak analiz de edilebiliyor.

Gıda üreticileri, paketleme mevzuatına uygun olarak perakende ticaret için tüm ürünleri, ambalajında belirtilen miktarların sağlanıp sağlanmadığına dair kontrol etmek zorundadırlar. Dolum miktarının uygunluğu ya da doğruluğu, üretim hattına yerleştirilmiş olan checkweigherlarda yüzde 100 oranında ve kolayca kontrol ediliyor, doğru üretilmeyen ürünler otomatik olarak hattın dışına reject ediliyor (atılıyor). CWDmaxx, CWEmaxx ve CWFmaxx model checkweigherlar, ürünleri önceden tanımlanmış ağırlık sınıflarına göre kategorize ederek, eksik veya fazla olanları ayırıp üretici firmanın ticari ve kanuni olarak karşılaşabilecekleri sorunların önüne geçiyor. Dolum miktarını kesin olarak garanti altına almak için checkweigherin Tendency (eğilim) kontrol özelliği, kendisinden önceki makineye geri bildirim yaparak,  eksik ya da fazla dolumların durumuna göre dolum sürecini düzenler, eksik dolum ve gereksiz paketleme maliyetleri ve fazladan doldurulan miktarlar nedeniyle boşa giden ürün miktarını ve maliyetleri bertaraf eder.

Tüm ayrıntılarıyla rapor ve dokümantasyon
Checkweigherlar 100 bin ürün hafıza alanına sahip. Bu da ürün geçişlerinde mevcut ürün ayarlarını tek tuşla hafızadan çağırarak yüklemek için kolaylık sağlıyor. Ürün tanımlamaları, tamamen operatör tarafından, herhangi bir servis mühendisine ihtiyaç duymadan kolayca yapılabiliyor ve checkweigherda uygulamaya hazır hale getiriliyor. Bu şekilde cihaz, hareketli tartım yapılırken ürün karakteristiklerine göre (hız ve boy) ürünü değerlendirerek, doğruluk oranını artırıyor. Üretim bilgileri gerek cihaz hafızasında, gerekse özel yazılımlar vasıtasıyla PC ortamına alınarak, farklı içerikli raporlamalar ve ürün performans değerlendirmeleri yapılmasına da olanak sağlıyor.

Buna ek olarak, bant ölçüsü, yazılım opsiyonları ve entegrasyon seçenekleri ile, müşteriye özel gerekliliklere göre konfigürasyonlar oluşturularak, ürüne, üretim hattına, sektörüne bağlı olarak tam bir terzi işi çözüm sunulabiliyor. Konveyörler ve makine gövdesi, hijyen kurallarına uygun olarak üretilmiş olup, yüksek kalitede paslanmaz çelikten yapılmıştır. Cihazlar, ürün içerisindeki yabancı metal malzemeleri algılamak üzere monte edilen “Metal Dedektör” ile beraber, hat içerisinde daha kısa boylu Combo hale getirilebiliyor. Cihazların tamamı uzaktan servis (remote Service) özelliği sayesinde, programlama, setleme ve duraklama süreleri düşürülebiliyor.

Daha az yıpranma, daha yüksek kullanılabilirlik
CWPmaxx Neptune model Checkweigher, continuous (sürekli) hatlarda yüksek üretim kapasitesindeki tesislerde, ambalajsız (kıyma, balık veya hamur vs gibi) veya paketlenmiş gıdaların üretim kontrolü için uygundur. Alışılagelmiş 3-4 bantlı checkweigherlerden farklı olarak, tek bantlı olması ve rulman, rulo ve dişli kayış gibi parçaların bulunmayışı nedeniyle de, bu parçaların deformasyonundan ve değişme gerekliliğinden doğan parça ve bakım maliyetleri de azaltılmış olur. Tek bir tambur motor ve konveyör bandı, hem terazi sistemini hem de reject (ayırma) sistemini kontrol eder. Böylece enerji tasarrufu da sağlanmış olur. Dakikada 250 paket yapabilen makine, üzerine entegre olan retraksiyon ünitesiyle dakikada 120 paket yapabiliyor.
CWPmaxx Neptune ‘ün ürün taşıma sistemi Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Dizayn Grubu’nun (EHEDG) hijyen dizayn kurallarına göre tasarlanmıştır ve temizliği kolaydır. Kontrol kabineti de, yüksek seviyede sızdırmaz contalı tasarımı ile yüksek hijyenik koruma sağlar.

CWPmaxx Neptune özel taleplere göre konfigüre edilebilir; kullanıcılar farklı bant ölçüleri, yazılım modülleri, entegrasyon seçenekleri, çoklu bant/ray ve özel çözümler arasından kendilerine uygun olanı tercih edebilirler.

İşletmenizin her türlü ihtiyacına uygun, terzi işi çözümler sunan Bizerba, yenilik ve farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bizerba farkı Üçge’yle yaşanıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri