BlacBerry satışı olmayacak

05 Kasım 2013 Salı

Mali krizden kurtulamayan ve eylül ayında Fairfax Financial'a satılan Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry'nin satışından vazgeçildiği bildirildi

blacberry-satisi-olmayacak

Son gelişmelerle bir anda Kanada gündemine oturan Blackberry'de, satışın iptal edildiğinin bildirilmesinin ardından gelen ikinci haberde şirketin Üstyöneticisi (CEO) Thorsten Heins'ın işine son verildiği kaydedildi. Tüm bu gelişmelerden sonra Toronto Borsasında düşüşe geçen BlackBerry hisseleri de yüzde 14 değer kaybetti ve 6,67 dolara geriledi.

BlackBerry'den yapılan yazılı açıklamada, yeni bir CEO önderliğinde yeniden yapılanmaya gidileceği, üst düzey yönetimin de bu değişime göre yeniden oluşturulacağı ve şirket sermayesinin 1 milyar dolar yükseltileceği belirtildi.

1999 yılında Mike Lazaridis tarafından kurulan ve farklı özellikleri nedeniyle cep telefonu piyasasında bir dönem ciddi olarak adından bahsettiren BlackBerry, mali krizi aşabilmek için en son 4 bin 500 çalışanını işten çıkaracağı açıklamıştı. BlackBerry Üstyöneticisi Thorsten Heins'ın, firmasının, 2013'in ikinci çeyreğinde 950 milyon dolar zarar ettiğini açıklamasının ardından, şirketin 23 Eylül'de 4,7 milyar dolara Fairfax Financial Holding'e satıldığı açıklanmıştı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri