Bodrum’da sanatçı olmak

03 Ocak 2014 Cuma

Midtown Alışveriş Merkezi, Ayla Eriş’in sergisine ev sahipliği yapacak

bodrumda-sanatci-olmak

Bodrum Midtown Alışveriş Merkezi, Bodrum’a dair çok özel izlenimler bulunan bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Ressam, akademisyen ve Bodrum sevdalısı Ayla Eriş, 1-31 Ocak günleri arasında Midtown’da “Bodrum İzlenimleri”ni paylaşacak. Eriş, resim yapmanın yanında sanatı çözümleyen, sanatın taşıdığı toplumsal ve sanatçıya ait mesajları açıklayan, irdeleyen bir ressam olma özelliğini taşıyor.

Bodrum’da baş başa kalınabiliyor
Eriş, sanatçıların genellikle Bodrum’u tercih etmesini ise şöyle anlattı, “Bence yapıtları aracılığı ile diğer insanlarla iletişime geçmek isteyen kişi düşünme döneminde kendine döne döne mekân arar. Kendi kendine kalacağı bu mekân ya sakin bir yer, ya da kalabalığın içinde düşünceleri ile baş başa kalabileceği ama hayatını kolaylaştıracağı bir yer olmalıdır. İlk defa 1969’da gördüğüm Bodrum tam böyle bir yerdi. Hiç ummadığınız bir yerde elinde kitabı olan, zaman zaman uzun düşüncelere dalan, kendi isteyince konuşan, konuşunca da ne kadar bilgili olduğu görülen, şayet isterse yapıtlarını paylaşan, paylaşınca da düşünce ile yapıtının ne kadar mükemmel şekilde örtüştüğü görülen, üstünde soluk, yalın bir giysi olan insanlarla karşılaşırdınız.”

Eriş Bodrum hakkında ayrıca, “Yeri ve mimarisi açısından Ege’nin en güzel kalesi, ılıman iklimi, vakit almayan mesafeleri, hayatı çok meşgul etmeyen yalın mutfağı ile yaratım öncesinde zihni çok meşgul olan sanatçılar için Bodrum doğru bir mekândır. Onun için Bodrum’un havasında suyunda bir şeyler var denir. Her şeyin yalını, kolayı, insana hissetme, düşünme ve yaratma fırsat tanır. Bodrum’daki bu yalınlık bitmesin istiyorum. Sanatçının şayet düşünecek mekânı kalmaz ise, sıkışır, sonucunda ya kendini tekrarlar ya da olanı tekrarlar. İşte bu kıymetli mekânın milimetre karesini koruyalım. Resimlerimde hep bu düşüncemi anlattım” diye konuştu.

“Bodrum İzlenimleri” resim sergisi hakkında,
“Rengin boya olmaktan çıkıp Bodrum’a dönüşmesinin serüveni” diyerek serginin açıklamasını yapan Eriş “Bodrum İzlenimleri” adını verdiği resimlerinde Bodrum’un var olan güzelliğinin korunmasını vurgulamakta. Bodrum hayranı olan sanatçının geçmiş sergilerinde de konusu hep Bodrum’du. Sanatçının bu anlamda tuallerinde Bodrum ile ilgili izlenimleri ve hissettiklerini renk, kompozisyon ve boyutsal farklılıklarla da görmek mümkün.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri