Body Worlds Sergisi yoğun istek üzerine uzatıldı

07 Aralık 2012 Cuma

Dünya genelinde 35 milyonu aşkın ziyaretçi tarafından görülen Gunther von Hagens’ın Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi, Ankara ve çevre illerden büyük ilgi gördü. Ankara’da 4 ay açık kalması planlanan sergi, yoğun talep üzerine uzatıldı

body-worlds-sergisi-yogun-istek-uzerine-uzatildi

Gezici bilimsel eğitim sergisi olarak, sergilendiği süre ve ziyaretçi sayısıyla tarihe geçen Body Worlds, Türkiye’de rekor ziyaretçi sayısına ulaştı. Hatay’dan Gaziantep’e, Kastamonu’dan Zonguldak’a, Malatya’dan Eskişehir’e kadar birçok şehirden ilgi gören sergiyi, Ankara’da açıldığı günden bu yana 160 bin kişi ziyaret etti.

Gunther von Hagens’ın Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi, “plastinasyon” yöntemi ile çürümez hale getirilen 200’den fazla insan bedeni ve parçası aracılığıyla, toplumu daha sağlıklı ve uzun bir yaşam için eğitme ve bilinçlendirme amacı taşıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerini gezen bu sergilerden elde edilen gelir, yine bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere kaynak oluşturuyor.

Ziyaretçi defterlerinde sergiyle ilgili beğenileri dile getiren görüşlerin yanı sıra “Bedenimi bundan sonra asla sıradan bir şey olarak görmeyeceğim” gibi söylemler de serginin başarısını açıkça ortaya koyuyor. Yapılan izleme anketlerinde çıkan ilginç sonuçlardan bir diğeri ise, insanların yüzde33’ünün sağlıklı beslenmeye, yüzde25’inin ise daha fazla spor yapmaya başlamış olmalarını belirtmeleri olarak görülüyor.

Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi, bugüne kadar 14 farklı ülkede 35 milyonu aşkın ziyaretçiye sayısına ulaştı. Ayrıca, gezici bilimsel eğitim sergisi olarak sergilendiği süre ve ziyaretçi sayısıyla da tarihe geçti.

Gunther von Hagens, bedenlerini bağışlayanlar sayesinde bu serginin var olduğundan yola çıkarak, Body Worlds’ü sayıları 13 bine ulaşan bağışçılarına adadıklarının altını çiziyor.

Body Worlds Sergisi’ne gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Body Worlds sergisi Türkiye temsilcisi Thepartners’ın sahibi Fırat Kasapoğlu, serginin yoğun istek üzerine uzatıldığını duyurdu.

Dünyada çığır açan Body Worlds Orijinal Vücut Dünyası-Yaşam Döngüsü Sergisi, Ankara ile eş zamanlı olarak farklı ülkelerde de ziyaretçileriyle buluşuyor: Body Worlds, Guatemala’da ‘Kalbe Yolculuk’, İngiltere’de ‘İçten Dışa Hayvan’, Meksika’da ‘Body Worlds ve Kalp’, İsveç’te ‘Kalbin Hikayesi’ ve ABD Richmond’da ‘Body Worlds ve Beyin’ sergileriyle de binlerce insan tarafında görülüyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri