Bonfilet, büyümesini sürdürüyor

31 Temmuz 2012 Salı

Paketlenmiş kırmızı et alanında sektöre hizmet veren Bonfilet, büyümesini sürdürüyor

bonfilet-buyumesini-surduruyor

Kuruluşu 1950’li yıllara dayanan Bonfilet’in Eskişehir’deki faaliyetlerine ilave 1970 yılı sonrasında İstanbul’da da etkin olmasıyla, hızlı bir büyüme eğilimine girdiğini anlatan Bonfilet Et Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akkoyun, 1990’lı yıllarla birlikte sanayileşme hamlesini başlattıklarını vurguladı. Akkoyun, 1994 yılında Bonfilet’in ilk perakende mağazasını açtıklarını ve sonrasında zincir oluşturmaya başladıklarını söyledi.

1999 yılında ise et sektöründe sanayileşme hamlesini başlattıklarının altını çizen Akkoyun, “Bonfilet, bu dönemde yeni ürünler geliştirerek, dondurulmuş köfte alanında bayilik vermeye başladı. 2003 yılında, tüketicinin güvenle alabileceği bir ürün oluşturma gerekliliğini gören Bonfilet, Türkiye’de kırmızı ete markalaşmayı getirerek Bonet markasını oluşturdu. İnsanların güvenle alabileceği, paketlenmiş kırmızı etin sorumluluğunu taşıyan bir markalaşma süreci başlattı. Eti ambalaja koyduk ve tüketicinin beğenisini kazandık” şeklinde bilgi verdi.

Yatırımlar sürüyor
Bonfilet’in 2007 yılında İkitelli’deki tesisinin yanında bir tesis kurmak için girişime başladığını ve Gürpınar-Beylikdüzü bölgesinde bulunan ikinci fabrikasının inşaatına başladığını hatırlatan Hakan Akkoyun, söz konusu entegre tesisin 2011 yılında faaliyet geçtiğini belirtti. Sözü edilen tesise 15 milyon dolar harcadıklarını kaydeden Akkoyun, “İkitelli’de bulunan ve yılda 5 bin 349 ton büyük ve küçükbaş karkas eti işleyen tesisimz bin 600 metrekarelik bir alana sahip. Geçtiğimiz yıl açılan ikinci fabrikamızla 10 bin metrekarenin üstünde bir kapalı alana sahip olmamıza ilave kapasiteyi de 18 bin tona çıkardık” ifadesini kullandı.

Firmalarının ürün gamı hakkında da bilgi veren Akkoyun, bünyelerinde Akçaabat, Tekirdağ, lokum, ızgara, steak ve merquez köftenin imal edildiğini söyledi. Ayrıca ürün grupları arasında steak burger, kıyma, dana kuşbaşı, dana antrikot, dana stragonof ile dana kontrafilesinden oluşan geniş bir ürün çeşitinin bulunduğunu bildiren Akkoyun, etkin üretim teknolojileri sayesinde tüketici beğenisini kazandıklarını dile getirdi. Firmalarının modifiye atmosfer paketleme teknolojisini kullandığını sözlerine ekleyen Akkoyun, şöyle devam etti: “Bu sistem etin ilk günkü tazeliğini koruyor. Sistem sayesinde etler 0-4 derecede 10 gün, -18 derecede ise 6altı ay boyunca koruma sağlıyor. Etin işlenme ve saklanma koşullarının sevkiyat aşamasında da korunması gerektiğine inandığımız için dağıtıma çıkan araçları uydudan takip ediyoruz. Böylece üretimden, satış noktasına kadar soğuk zinciri koruyoruz.”

Bonfilet’in Migros, Tansaş, BİM, Metro Gross, Şok, Bizim Toptan, Tespo gibi zincirlere, beş yıldızlı otel ve lüks restaurantlara et tedariği de sağladığını anlatan Akkoyun, hammadde tedariğinde kaliteye önem vermeleri sayesinde bu noktaya geldiklerinin altını çizdi. Aldıkları tüm hayvanların ırk ve kökeninin belli olduğunu anlatan Akkoyun, “Özel soğuk araçlarla getirilen karkas etler, robot eller vasıtasıyla insan eli değmeden tesislerimize girer. Karkas et, tesise girdiği anda barkodlama işlemine tabii tutulur. Bu sayede etin ve ürünlerin izlenebilirliği en baştan garanti altına alınmış olur. Daha sonra veteriner kontrolünden geçirilen etler, soğuk atmosfer depolarına alınır. Bu sayede entegre et tesislerimizde uluslararası kalite standartlarından, lezzetten, sağlıktan ve hijyenden ödün vermeden üretim yapıyoruz” dedi.

Kaynak: KobidenGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri