Borsa İstanbul gongu Panora GYO için çaldı

23 Mayıs 2013 Perşembe

15-17 Mayıs günleri arasında gerçekleşen halka arzda yaklaşık üç kat talep toplayan ve oluşan talebin ancak yüzde 36’sını karşılayabilen Panora GYO, düzenlenen gong töreniyle Borsa İstanbul’a ‘merhaba’ dedi. Panora GYO halka arzı sayesinde 875 yatırımcı ilk kez borsa ile tanışırken, son bir yıldır işlem yapmayan 1.440 yatırımcı da tekrar işlem yapmış oldu

borsa-istanbul-gongu-panora-gyo-icin-caldi

“Çifte Garanti” sloganıyla Deniz Yatırım liderliğinde halka açılan Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bugün (23 Mayıs) düzenlenen gong töreniyle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Üç kata yakın talep toplayarak başarılı bir halka arz gerçekleştiren ve yüzde 25’ini halka açan Panora GYO, 408,9 milyon lira piyasa değeriyle borsaya ‘merhaba’ dedi. Şirket, “PAGYO” koduyla borsada işlem görecek.

Panora GYO halka arzı sayesinde Borsa İstanbul yeni yatırımcılar da kazandı. Bu halka arzla 875 yatırımcı ilk kez borsa ile tanışırken, son bir yıldır işlem yapmayan bin 440 yatırımcı da tekrar işlem yapmış oldu.

Portföyünde alışveriş ve yaşam merkezi Panora’yı bulunduran Panora GYO, “dağıtılabilir kârının en az yüzde 75’ini nakit olarak dağıtma” garantisiyle borsadaki en yüksek nakit temettü dağıtımını taahhüt eden şirket olacak. Ayrıca 4,70 liradan halka arz edilen payların tamamı için 90 günün sonunda 4,76 liradan geri alım garantisi verilmiş durumda.

Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sacit Güran, “Üç kata yakın talep toplandı. Planlandığı şekliyle payların yüzde 90’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 10’u ise yurt içi kurumsal yatırımcılara satıldı. Ankara merkezli bir şirket olmamıza rağmen ülkemizin tam 80 ilinden talep gelmiş olması bizleri ayrıca sevindirdi. Ankara’dan gelen taleplerin İstanbul’dan daha fazla olmasını da Ankara’nın kendi markasına sahip çıkmasının güzel bir örneği olarak kurumsal tarihimize gururla not düştük. Talep sıralamasında üçüncü sırada yer alan İzmir’i Muğla, Antalya ve Bursa takip etti” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri