Boşluktan yararlanacak

17 Eylül 2013 Salı

Koton, pazardaki boşluğu görünce, 550 modellik jean koleksiyonu hazırladı. 2014’te 660 milyon TL’lik kot pazarının yüzde 18’ini almayı hedefliyor

bosluktan-yararlanacak

Jean koleksiyonunu büyüten Koton, Türkiye’de önümüzdeki yıl 660 milyon TL’ye ulaşması öngörülen kot pazarından yüzde 18 pay almayı hedefliyor.

Türkiye’yle beraber dünyanın pek çok ülkesinde ‘jean’in en çok tercih edilen kıyafet haline geldiğini vurgulayan Koton Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Gülden Yılmaz, “Türkiye’de jean pazarında bir açık olduğunu fark ettik. Bu açığı doldurmak için ürün gamımızı ciddi anlamda çeşitlendirdik. Toplam 550 modellik bir koleksiyon hazırladık” diye konuştu.

Bu segmentteki fiyatların 29.99 – 69.99 TL arasında değiştiğini vurgulayan Yılmaz, Koton’un 2008’de geliştirdiği popo kaldıran pantolon kalıbını jean’e de uyguladıklarını belirtti.

Hedef yüzde 18
Koton Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Yılmaz Yılmaz, “Koton Jeans’in yılsonuna kadar satış hedefi, 45 milyonu Türkiye’de olmak üzere, 60 milyon TL. Koton bu kış 1,5 milyon adet jean satacak. Bunun 1 milyon 150 bini Türkiye’de, 350 bin adedi ise yurtdışında satılacak. Koton gelecek yıl jean’den 4 milyon adet ürün satmayı bekliyor. 2014’te 660 milyon TL’ye ulaşacak jean pazarının yüzde 18’ini hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: Patronlar Dünyası


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri