Boyner ve YKM arasındaki devir süreci tamamlandı

07 Eylül 2012 Cuma

Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin, YKM’nin çoğunluk hisselerini devralması ile ilgili hukuki süreç tamamlandı. YKM’nin yüzde 63 oranındaki çoğunluk hisseleri ile YKM markasının yüzde 50 hissesi Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin yönetimine geçti

boyner-ve-ykm-arasindaki-devir-sureci-tamamlandi

Boyner Büyük Mağazacılık AŞ ile YKM arasında yüzde 63 oranındaki çoğunluk hisselerinin devri için 24 Şubat’ta imzalanan anlaşma, Rekabet Kurumu tarafından 9 Ağustos’ta onaylanmıştı. Onayın ardından hisse devri için gerekli çalışmalar tamamlandı ve Boyner Büyük Mağazacılık AŞ, 176 milyon TL karşılığında YKM’nin çoğunluk hisselerini ve YKM markasının yüzde 50 hakkını devraldı.

“Yeni dönemde herkes kazançlı olacak”
Boyner  Büyük Mağazacılık AŞ CEO’su Aslı Karadeniz, fırsatlarla dolu bu yeni dönemde, YKM ile aynı yolda birlikte yüreyerek daha hızlı büyüyeceklerini belirterek şunları söyledi: “Dün 72 mağazamız vardı, bugün 139 mağaza olduk. Dün 132 bin metrekarede hizmet veriyorduk, bugün 248 bin metrekareye ulaştık. Dün 660 milyon TL satış hacmimiz vardı, bugün 1 milyar 110 milyon TL satış hacmine ulaştık. Gurur veren bu güzel tablo, gıda dışı perakende sektörünün en önemli oyuncularından biri olduğumuzu gösteriyor. Büyümenin doğal sonucu olarak, hedeflerimiz de fazlasıyla arttı. İki markanın sağlam iş kültürlerini kısa sürede harmanlayarak, başta tüketiciler olmak üzere, yatırımcılar, çalışanlarımız ve Türk ekonomisi için yeni fırsatlar ve değerler yaratacağız.”

Koşulsuz Müşteri Mutluluğu haritası büyüdü
Yeni dönemde, her iki marka da korunacak ve iki markanın en iyi uygulamaları aynı şekilde sürdürülecek. Boyner Büyük Mağazacılık’ın “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışı, müşterilerine sunduğu zengin ürün çeşitliliği ve cazip kampanyalar, çok daha geniş bir coğrafyaya yayılacak. Mağaza sayısını bu birleşmeyle ikiye katlayan Boyner Büyük Mağazacılık, 39 farklı ilde, 49 farklı yerleşim biriminde hizmet verecek. YKM’nin 67, Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin 72 mağazasının aynı çatı altında yer almasıyla 139 mağazada müşteriye cazip ve farklı kampanyalar sunulacak.

Boyner Büyük Mağazacılık AŞ’nin 2011 sonunda 132 bin metrekare net satış alanı ve 660 milyon TL net cirosu, YKM’nin ise 116 bin metrekare net satış alanı ve 450 milyon TL cirosu vardı. İki markanın 2011 yılı sonunda toplam konsolide cirosu 1 milyar lirayı aşıyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri