Boyner'den "yeşil vitrin" projesi

05 Haziran 2014 Perşembe

Boyner Büyük Mağazacılık, Dünya Çevre Günü’ne Özel Yeşil Vitrin -“1 Gezegen 1 Gelecek” projesini uygulamaya koyuyor

boynerden-yesil-vitrin-projesi

Boyner Büyük Mağazacılık, çevreye olan duyarlılığını hayata geçirdiği sürdürülebilirlik çalışmaları ile ortaya koymaya devam ediyor. 2013 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneği Yeşil Ofis Programına üye olan Boyner Büyük Mağazacılık Merkez, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, çevre sorunlarına ve soyu tükenmekte olan bitki türlerine dikkati çekerek, çevreye fonksiyonel bir katkıda bulunmak için hem müşterilerin hem de çalışanların katıldığı interaktif bir projeyi hayata geçiriyor.

Boyner Büyük Mağazacılık, kurguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle de adını duyurmaya devam ediyor. Her sezon vitrinlerini yenileyen Boyner Mağazaları, bu sezon vitrinlerini 5 Haziran’da tüm dünyada kutlanan Dünya Çevre Günü kapsamında değerlendirerek çok özel bir projeye imza atıyor. Türkiye’de sektörde ilk kez gerçekleşen “yeşil vitrin”  projesini hayata geçiriyor ve Boyner İstinyepark Mağazası vitrinini adeta bir seraya dönüştürerek doğaya katkıda bulunuyor.

Üç etaptan oluşan projenin ilk kısmı Boyner Merkez Ofis’te başlıyor. Mayıs ayında 3 haftalık bir süre boyunca Boyner Merkez Ofis çalışanlarının kolektif bilinci motive edecek şekilde kullanmış oldukları karton bardakları özel bir atık kutusunda toplanıyor. 3 Haziran gününe kadar toplanan karton bardakların içerisine önceden hazırlanan “Leylandi Çamı”  fidanları konuluyor. Boyner İstinyepark Mağazası’ndaki fidan yetiştirme şartlarına uygun olarak hazırlanmış vitrine enstelasyon içerisinde yerleştirilerek vitrin adeta bir seraya, yaşayan bir vitrin bahçesine dönüştürülüyor. Bin adet Leylandi Çamı fidanının konumlandığı İstinyepark Boyner vitrinlerinde, vitrinin görsel algısına ek olarak doğal orman sesi kayıtları da yayınlanarak işitsel algıya da hitap ediyor.

Bir ay boyunca bitkilerin büyümesini gözlemlemek üzere sergilenen fidanlardan mağaza müşterileri de sahiplenebiliyor. Temmuz ayı itibariyle toplanarak Çamlıca’daki Aziz Nesin Vakıf Çiftliği’ne dikilmek üzere, fidanları sahiplenen müşterilerini de davet ederek, Boyner Grubu Gönüllüleri ve Yeşil Takım liderliğinde dikim gerçekleştirecek.

Boyner İstinye Park’ta projeye ortak olabilirsiniz
Haziran ayı boyunca vitrinde büyüme sürecinin izlenebileceği fidanlara katkıda bulunmak isteyen ziyaretçilerin, Boyner İstinyepark Mağazası’na giderek isimlerine özel dikilmeyi bekleyen fidanlar için kasa noktalarına uğramaları gerekiyor. Fidanlar Temmuz ayına kadar sergilenerek vitrin bahçesinin bir parçası olacak. Katılımcılar, Temmuz ayında ise yetişmiş fidanları Çatalca Nesin Vakfı’nın arazisine dikmek üzere davet edilecek.

Ayrıca katılımcılar fidanınızın ve vitrinin fotoğrafını çekerek #1gezegen1gelecek hashtag’i ile sosyal medyada paylaşıp, en çok like ve retweet alan fotoğrafın sahibi olarak Çevre Günü’ne özel sürpriz bir hediye kazanabiliyor.

Yeşil Ofis Diploması Boyner’in
2013 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneği Yeşil Ofis Programına üye olan Boyner Büyük Mağazacılık Merkez Ofisi, Yeşil Satın Alma ilkelerini hayata geçirdiği, karbon ayaz izini azalttığı, çalışanlarını sürece dahil ettiği için belirlenen tüm hedeflere ulaştı ve 4 Haziran gününde WWF tarafından yeşil ofis diploması ile onurlandırıldı.  Boyner Büyük Mağazacılık, toplam Karbon Ayakizini yüzde 16, su ayakizini yüzde 17 azaltarak emisyon azaltım hedeflerine ulaştı ve kendi sektöründe ‘Yeşil Ofis’ diplomasını alan ilk şirket oldu. Boyner Holding üzerinden İklim Platformu’nun da üyesi olan Boyner Büyük Mağazacılık, Karbon Azaltım Projesi çerçevesinde 2 yıldır raporlamalar gerçekleştiriyor.

Çalışanlarının gönüllülüğü üzerinden kurduğu Yeşil Takım ile kurumun çevre duyarlılığını yaygınlaştırmaya çalışan Boyner Büyük Mağazacılık, yeşil vitrin konseptini hayata geçiriyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri