Bu yazın sanalda en çok satanı belli oldu

16 Eylül 2014 Salı

Türkiye’nin e-ticaret platformu hepsiburada.com, 2014 yaz döneminde online alışverişlerde en çok satılan ürünleri açıkladı. Tüketicilerin yaz aylarında en çok tercih ettiği ürünler listesinin zirvesinde cep telefonu yer alırken, LCD televizyon, laptop, tablet bilgisayar ve klima satışları da bu dönemde tavan yaptı

bu-yazin-sanalda-en-cok-satani-belli-oldu

Türkiye’nin e-ticaret devi Hepsiburada.com, 2014 yaz döneminde en çok satılan ürünleri açıklayarak tüketicilerin online alışveriş eğilimlerine ayna tutuyor. Hepsiburada.com’un verilerine göre 2014 yaz döneminde Türkiye genelinde en çok cep telefonu, LCD televizyon, laptop, tablet bilgisayar ve klima satıldı. Öte yandan kitap, kozmetik, oto aksesuar malzemeleri, bisiklet, altın, ofis ve kırtasiye malzemeleri ile spor malzemeleri de en çok satılan ürünler arasında yer aldı.

Dünya kupası TV satışlarını patlattı
Cep telefonu en popüler ürün olarak online satışlarda zirvede yer alırken, 12 Haziran - 13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da yapılan 2014 FIFA Dünya Kupası’nın etkisiyle LCD televizyon satışlarında önemli oranda artış gerçekleşti. Sporseverler hepsiburada.com’un avantajlı kampanyalarıyla satın aldıkları TV’lerle maç keyfi yaşadı. Yaz sıcaklarından bunalan tüketiciler klimalara da hücum etti. Klimalar en çok satılan ürünler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Bisiklet satışları yükselişte
2014 yaz döneminde yapılan online satışlarda çarpıcı artışlardan biri de bisiklet kategorisinde yaşandı. Sağlıklı yaşam için tüketicilerin tercih ettiği ürünlerden biri olan bisiklet satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 38 artış gerçekleşti.
 
Erkeklerin ve kadınların tercihleri birbirine yakın

Türkiye genelinde ciro bazlı satışlarda erkeklerin ve kadınların ilk sıralardaki tercihlerinin birbirine yakın olması dikkat çekti.

Erkek kullanıcılar hepsiburada.com’dan öncelikli olarak cep telefonu, LCD televizyon, laptop, tablet bilgisayar ve klima alırken; kadın kullanıcılar cep telefonu, laptop ve tablet bilgisayar ile birlikte telefon kılıflarına yoğun ilgi gösterdi.

Altın da revaçta
Aynı zamanda düğün mevsimi olarak da bilinen yaz aylarında altın satışlarında yoğunluk yaşandı. Hem kadın hem de erkek kullanıcıların en çok tercih ettiği hediyelik ürünlerin başında altın çeşitleri geldi.

İstanbul ilk sırada
Hepsiburada.com üzerinden en çok online alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli oldu.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, geniş ürün yelpazesi, avantajlı fiyatları ve kampanyaları ile online satışlara yön vermeye devam edecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri