Burger King, Gürcistan’daki ilk restoranını açtı

23 Ekim 2012 Salı

Burger King Corp. ve TAB Gıda Tiflis’teki ilk Burger King restoranını açarak, yeni bir pazara adım attı. Tiflis restoranının açılışı ve yeni pazara giriş aynı zamanda firmanın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki devam eden büyüme stratejisinin de bir parçasını oluşturuyor

burger-king-gurcistandaki-ilk-restoranini-acti

Burger King EMEA Başkanı Jose Cil yeni pazara giriş ile ilgili olarak,  “Biz Burger King markasının Türkiye’deki master franchise haklarına sahip olan TAB Gıda ile EMEA bölgesindeki büyümesini duyurmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz. Bu yeni pazar girişi mevcut Avrupa pazarlarının yanı sıra marka varlığını arttırmak için genel büyüme planının da bir parçası. Biz TAB Gıda ile bölgeyi uzun zamandır yakından takip ediyorduk. Artık markayı Gürcistan’da geliştirmenin zamanı geldiğine inanıyoruz” dedi.

TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici ise “Dünya çapında tanınan bir marka, hızlı servis restoran zincirleri pazar lideri olan ve ortaklığımızı sürdürdüğümüz Burger King iş birliğini Gürcistan’a getirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Türkiye’de 450’den fazla restoranımız mevcut. Aynı Türkiye’de olduğu gibi, Gürcistan’da da bu tür bir büyüme ve yaygınlaşma potansiyeli olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Burger King, son 5 yıl içersinde ağırlıklı olarak Orta ve Doğu Avrupa’da yaygınlaşarak pazar girişlerini Kazakistan, Makedonya, Slovakya, Lüksemburg, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkelere gerçekleştirdi.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri