Bursa, kansere “dur!” dedi

28 Mayıs 2013 Salı

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir’in ardından Bursa’da gerçekleşen şenlikler ve etkinliklerde lösemi ve kanseri yenmiş veya yenmeye çalışan gerçek kahramanlar ile onları destekleyen herkes kansere “dur!” dedi

bursa-kansere-dur-dedi

Çocukların kahraman kostümleri ile katıldıkları Bursa Şenliği tam bir festivale dönüştü. Bursa’da yapılan 12’nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Şenliği Heykel’de bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Bursa Kız Lisesi Bandosu’nun eşliğinde anıta çelenk sunan gerçek kahramanlar kostümleriyle kardeş okulların da katıldığı kortej eşliğinde etkinlik alanına yola çıktı. Yol boyunca “Sen de kansere dur de” sloganları ile ilerleyen korteje Bursalılar alkışlarla karşılık vererek selamladı.

Kent Meydanı AVM’deki etkinliğe katılım oldukça fazlaydı. Etkinlikte Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, LÖSEV Bursa Koordinatörü Füsun Emecan Özcan ve Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu açılış konuşmalarını sundu. Müftüoğlu konuşmasını “Bizlere yardımlaşma ve paylaşmayı hatırlatan LÖSEV’e teşekkür ediyoruz” diyerek tamamladı.

Ardından programı Bursa Belediye Bandosu’nun performansıyla başladı. LÖSEV’e kayıtlı çocuklar, sergiledikleri halk dansları ile izleyenlerden büyük beğeni topladı. Etkinliklerde LÖSEV’i yalnız bırakmayan kardeş okullar şenliğe renk kattı. Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Hakan Tan İlköğretim Okulu Halk Dansları ve Çember Gösterisi, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu Yoga Dansı, Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Antep Yöresi Halka Dansları ardından Yunus Emre İlköğretim Okulu Orkestrası, Evita Sanat & Dans Okulu Salsa gösterisi, Emine Örnek Okulları Halk Dansları Gösteri grubu ile Ahmet Uyar İlköğretim Okulu 50 öğrencisinden oluşan Melodika Grubu ile Özel Aykent ilköğretim Okulu Orkestrası programa katılım sağladı.

Kardeş okul gösterilerinin ardından sihirbaz Timuçin Yıldız birbirinden farklı ve değişik gösterileriyle izleyenlere keyifli saatler yaşattı; beyaz güvercinler ve tavşanlarla süslenen gösteriler çocukları hayretler içinde bıraktı. Şenliğin finali olan konserde ise benzerliği ile merhum Barış Manço’yu yaşatan Alper Dinçer, şarkılarını yüzlerce kişiyle birlikte söyledi.
      
Önceki gün (26 Mayıs) Uludağ Zirve Yürüyüşü’yle süren Bursa etkinlikleri, 27-31 Mayıs günleri arasında, Gerçek Kahramanlardan Gerçek Eserler Sergisi - Şefik Bursalı Sanat Galerisi Heykel ile devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri