Bursa PERDER, “Üçge Kahvaltı Söyleşileri”nde buluştu

19 Temmuz 2013 Cuma

Üçge’nin Bursa PERDER üyelerine yönelik organize ettiği “Üçge Kahvaltı Söyleşileri”nin ilki Bursa SishET Restoran’da gerçekleştirildi

bursa-perder-ucge-kahvalti-soylesilerinde-bulustu

“Sen, ‘sen’in farkında mısın?” temasıyla Uzman Psikolog Dilara Kızılçay’ın konuk olduğu söyleşide özellikle çalışan psikolojisi ve davranışları üzerinde duruldu. Kızılçay, müşteriyle birebir iletişimde kilit rolü olan market çalışanlarının davranış psikolojisi ve bu alanda verilecek iletişim eğitimlerinin önemi hakkında önemli bilgiler ve örnekler paylaştı.

Endüstriyel psikoloji alanında önemli çalışmaları bulunan Kızılçay, perakende sektöründe yüksek olan turn over oranının azalması, yapılan işin geçiş işi olarak değilde meslek olarak algılanmasının önemine değindi. Şirket sahipleri ve yöneticilerinin çalışanlarını dinlemeleri, onları anlayarak yanlarında yer almaları ve zaman zaman rotasyonla iş motivasyonunu artırmaları gereğinin altını çizdi.

Bursa PERDER Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra Bursa KALDER Başkanı Emin Direkçi, Asemble Eğitim ve Danışmanlık Genel Müdürü Gürkan Sekmen, eğitimci ve yazar Sinan Asılyazıcı, Zlux Aydınlatma Bursa Bölge Yetkilisi Mehmet Altınkaya, Mind Up Eğitim ve Danışmanlık’tan Eğitmen Polat Koyuncu ve sosyal medya danışmanı Özcan Yazıcı da organizasyona katılanlar arasındaydı.

“Üçge Kahvaltı Söyleşileri”nin bundan sonra da devam edeceğini söyleyen Üçge İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Satış Yönetmeni Esra Güven Altınkaya, perakendenin tecrübeli markası olarak Bursa PERDER’in her zaman yanında olduklarını ve işbirliği içerisinde sektör temsilcilerine katkı sağlayacak daha bir çok organizasyona birlikte imza atacaklarını belirtti.

Söyleşiyle ilgili olarak Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, “Bünyemizde bulunan 6 bine yakın sektör çalışanının gelişimine, dolayısıyla bütünsel olarak sektörel gelişimimize katkı sağlamak en büyük amaçlarımızdan biri. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra Üçge bünyesinde gerçekleştirilen organizasyonları da yakından takip ediyoruz. Üçge’nin gerek Perakende Söyleşileri gerekse sektörel anlamda gerçekleştirdiği diğer etkinlikler ve eğitimler sektör temsilcileri olarak bizlere büyük katkı sağlıyor” dedi.

Bursa PERDER Genel Sekreteri Süleyman Ekincioğlu da söz alarak “Perakende sektörü çalışanlarının psikolojisine dair burada çok değerli bilgiler edindik, farklı bakış açıları kazandık ve biz de sektör temsilcileri olarak bu konudaki deneyimlerimizi paylaşma imkanı bulduk. Bu anlamlı organizasyondan dolayı Üçge’ye ve değerli aktarımlarıyla bize ışık tutan Sayın Dilara Kızılçay’a Bursa PERDER olarak teşekkür ederiz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri