Buyaka, 350 milyon TL ciro hedefliyor

17 Nisan 2014 Perşembe

Buyaka Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım İşletmeciliği Anonim Şirketi tarafından hayata geçen Buyaka Alışveriş Merkezi, ikinci yılını kutluyor. Hizmet vermeye başladığı 2 yıllık sürede cirosunu 300 milyon TL’ye taşıyan Buyaka, ikinci yılında 8 milyon ziyaretçiyi ağırladı. 3’üncü yıl ciro hedefi 350 milyon TL olan Buyaka, ziyaretçi sayısını da 9 milyon kişiye taşımayı hedefliyor

buyaka-350-milyon-tl-ciro-hedefliyor

Buyaka projesi, 152 mağazadan oluşan alışveriş merkezinin yanı sıra her biri 21 kattan oluşan 3 ofis bloğu ve 22 katlı bir home ofis bloğu ile 2012 yılında hizmet vermeye başladı. Önemli iş ve konut alanlarına ev sahipliği yapan Ümraniye Tepeüstü’nde yer alan lokasyonu, marka karması, modern mimari yaklaşımı ve 3 bin oturma kapasiteli teraslı cafe restoran alanları ile Buyaka, Anadolu yakasının en prestijli alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor.

30 bin metrekarelik kiralanabilir alışveriş merkezi alanı ve 110 bin metrekarelik inşaat alanı üzerine kurulan Buyaka Alışveriş Merkezi Müdürü Leyla Özdemir; “Alışveriş merkezimizde Mart 2014’te, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla yaklaşık yüzde 20’lik ciro artışı yaşadık. Aynı biçimde ziyaretçi sayımızda da ilk yılımıza göre yaklaşık yüzde 15 artış oldu. Aylık ortalama 670 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. Hedefimiz dördüncü yılımızda yıllık 10 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmak. Ziyaretçi sayımızı bu rakamlara taşımamız durumunda ise 4’üncü yılın sonunda yıllık hedefimiz olan 550 milyon TL ciroyu geçmiş olacağız. Ayrıca 2 yıl içinde Buyaka’nın gösterdiği başarı nedeni ile birçok kiralama talebi alıyoruz” dedi.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Bilfinger Real Estate’in kiralama ve yönetimini üstlendiği Buyaka Alışveriş Merkezi, Ümraniye ve Çekmeköy bölgesinde daha önce bulunmayan markaları bir araya getirmeye devam ediyor. Buyaka’da misafirlerle ilk kez buluşan Shaya Group’u bünyesindeki TopShop, The Body Shop, Miss Selfridge, Pinkberry, Starbucks, Le Pain Quotidien’in yanı sıra dünyanın önemli gruplarından Inditex Group; Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Pull&Bear gibi tüm markalarıyla Buyaka’da yer alıyor. Aynı şekilde Lacoste, Gant, Nautica gibi markalarıyla Eren Grubu,  Aeropostale, Marks&Spencer ve Gap Kids ile Fiba Grubu da Buyaka’da bulunuyor. Tommy Hilfiger ve Tommy Hilfiger Accesorize, Beymen Club gibi diğer önemli markaların yanı sıra Midpoint, Mezzaluna Express, Carlotta, Kirpi, Burger House ve Paul Cafe de merkezin önde gelen restoranları arasında. Gymboree ve Imaginarium gibi çocuk odaklı markaları da bir araya getiren Buyaka, My Gym ve Fun Lab oyun alanlarıyla çocukları eğlenceye davet ediyor. Buyaka’da küçükler kadar büyükler de değerli; MacFit ve NuSPA alışveriş sonrasında sağlık ve zindelik sunuyor.  


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri