Büyük ustaların eserleri Airport’ta sergilenecek

06 Aralık 2012 Perşembe

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı özel koleksiyonunda yer alan İbrahim Çallı’nın “Yaralı Asker” adlı tablosu, “Türk Resmine İmza Atanlar” sergisiyle ilk kez Airport Outlet Center’da sergilenecek

buyuk-ustalarin-eserleri-airportta-sergilenecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı özel koleksiyonunda yer alan ve birçoğu daha önce hiç sergilenmemiş,  birbirinden değerli 60 eser ilk kez “Türk Resmine İmza Atanlar” adlı resim sergisinde halk ile buluşacak.

Açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla Airport Outlet Center Sanat Galerisi’nde 8 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan sergide Türk resminin 48 ustasının her biri birer başyapıt niteliği taşıyan 60 eserine yer verilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane özel koleksiyonundan yer alan ve bakanlığın özel izni ile ilk kez  Airport Outlet Center sanat galerisinde sergilenecek eserler arasında, İbrahim Çallı’nın “Yaralı Asker”, Hoca Ali Rıza’nın “Fırtınada Deniz, Köprü, Oda İçi, Evler, Meyveler, Yemişler”, Nuri İyem’in “Kompoziyon” Şeref Bigalı’nın Haziran Ayı, Karşıyaka’da, Bedia Taran’ın Ayçiçeği Tarlası, Mehmet A. Laga’nın Kale Balıkhanesi, Hasan Kavruk’un Eski İstanbul, Maide Arel’in Bursa Çekirge, Mehmet Uzel’in Ata’nın Yatak Odası, Feyhaman Duran’ın Yemişler, Nüzhet İslimyeli’nin Zincirli Kuyu Kasrı, Pertev Boyar’ın Çiçekli Natürmort’u,  adlı eserleri de yer alıyor.

Türk resmine fırçaları ile adlarını altın harfler ile yazdıran kendi alanlarında birer ekol olan birbirinden değerli 48 ressamın orijinal tablolarının yer aldığı “Türk Resmine İmza Atanlar” sergisi 31 Aralık’a kadar ücretsiz olarak Airport Outlet Center Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri