Çamaşır suyu pazarına yeni bir soluk geldi

08 Ocak 2016 Cuma

Ferhat Sucu imzasıyla, “Hijyende Tek Hareket” sloganıyla yola çıkan Vissmate, çamaşır suyu algısını değiştiriyor, etki gücünü artıyor

camasir-suyu-pazarina-yeni-bir-soluk-geldi

VissPlus şirketinin ilk markası olan Vissmate’i pazara kazandıran sektörün tecrübeli ismi Ferhat Sucu Kimyasal Temizlik Ürünleri sektöründe rekabetin yoğun olduğunu vurguladı. Sucu, çamaşır suyu pazarının bugün 350 milyon TL büyüklüğe ulaştığını ifade ederek, tüketim kapasitesinin bu rakamların çok daha üstünde olduğunu ve pazarın yeni markalara ihtiyaç duyduğunu belirtti.


Türkiye’de hijyenin eş anlamlısı haline gelen çamaşır suyu pazarı, her yıl hızlı bir şekilde büyüme gösteriyor. 2011 yılından beri her yıl ortalama yüzde 8 seviyesinde büyüme gösteren çamaşır suyu pazarında hane başına düşen yıllık ortalama tüketim 14 litreye ulaşmış durumda. Bu kadar hızlı büyüyen pazara şimdi yeni ve iddialı bir marka daha geliyor.


VissPlus Genel Müdürü Ferhat Sucu, “Çamaşır suyu pazarında pazarın yüzde 80‘nini yoğun kıvamlı çamaşır suyu markaları oluşturuyor. Artık kadınlar için hijyen demek sadece çamaşır suyu demek değil, yoğun kıvamlı olması da kritik önemde. Tüketici alışkanlıkları pazarda 2005 yılından beri köklü bir değişim gösterdi. VissPlus bu değişimi yönlendirmek, Türkiye ve dünyada en beğenilen ev bakım ve temizlik markalarını yaratmak amacıyla kuruldu.” dedi.


Vissmate’in çamaşır suyu pazarında, VissPlus şirketinin ilk markası olduğunu ve yeni ürünler ile pazarı büyüteceklerini söyleyen Sucu, Vissmate’in hijyende jenerik bir marka olacağının altını çizerek 5 yılda Ev Bakım ve Temizlik Ürünleri pazar liderliğini hedeflediklerini vurguladı.


2 ayda 1.5 milyon adet ürün sattı
Yoğun kıvamlı çamaşır suyu markası Vissmate, tüketicinin bir numaralı tercihi olma yolunda raflarda yerini aldı. Vissmate’in oluşum sürecinin 6 ay sürdüğünü dile getiren Sucu, “Türkiye’nin 81 iline Vissmate ürünlerini ulaştırdık. 2 aylık süreçte, 1.5 milyon şişe ürün sattık. Yine, bu kadar kısa sürede 4.500 perakendecinin rafına çıkmayı başardık. Henüz tanıtım dahi yapmadan yeni bir ürünün çok kısa sürede rekor adette satılması Vissmate’in gücünü gösteriyor. Zorlanmadan pazarda kendimizi kabul ettireceğimize inancımız tam. 2016 yılında yüzde 15 pazar payına ve 50 milyon TL ciroya ulaşacağız. Vissmate ile sadece iç pazarı değil dünyayı da hedefliyoruz. 2016 yılı sonuna kadar 50 ülkeye ürünlerimizi ihraç eder hale geleceğiz. İhracata Azerbaycan ve KKTC ile başladık ve hatta Kıbrıs’taki çok güçlü iş ortağımız ile 200 satış noktasına ulaşmayı başardık.” dedi.


Mayıs 2015‘de pazara çıkmadan önce global araştırma şirketi XSights ile 100 kadın tüketici üzerinde yapılan araştırmada kıvam, koku, temizlik gücü ve hijyen etkisi ana başlıklarında yüksek performansıyla Vissmate başarısını kanıtladı. Vissmate hijyeni, araştırma sonrasında her 10 kadından 9‘nun tercih ettiği bir ürün haline gelmiştir.


Görme engelliler için şişe üzerinde özel işaret
Güçlü formülü ile kalitesini konuşturan Vissmate, temizleme performansı ve hızı ile şaşırtıyor. Vissmate Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu, evin tüm yüzeylerinde hijyenik temizlik ve maksimum koruma sağlıyor. Kolay ve pratik temizliğin yeni markası Vissmate, tasarım harikası şık şişesiyle de dikkati çekiyor. Islak elle kullanıldığında kaymayı engelleyen özel yapısı, kırmızının gücü ile birleşen dinamik şişe formu, her gramaja uygun çocuk kilidi ve şişenin ön yüzünde yer alan görme engelliler için tasarlanmış uyarı ikonu ile detaylarda farklılıklar göze çarpıyor.


4 farklı parfüm seçeneği ile raflarda yerini alan Vissmate’in Çiçek Bahçesi, Çam Ormanları, Deniz Ferahlığı ve Limon Gücü çeşitleri tüketiciyle buluşuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri