Çanakkale Zaferi Kulesite’de canlanıyor

14 Mart 2014 Cuma

Kulesite, Çanakkale Zaferi’nin 99’uncu yıldönümünde düzenlediği müze etkinliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Çanakkale Savaşı’nın birbirinden etkileyici sahneleri Kulesite’de hayat bulacak. ‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ isimli sergi 15-21 Mart günleri arasında ziyaret edilebilecek

canakkale-zaferi-kulesitede-canlaniyor

Kulesite, bu yıl 18 Mart’ta 99’uncu yıldönümü kutlanacak Çanakkale Zaferi’ni Konya halkıyla buluşturuyor. 15-21 Mart günleri arasında Kulesite’de düzenlenecek ‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ sergisi savaşın en önemli anlarını tüm gerçekliğiyle yaşatacak.

Müze konseptinde hazırlanan etkinlikte; Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen savaşlara ilişkin en önemli detaylar ve cephelerde yaşananlar gerçeğe uygun bir biçimde canlandırılacak. Savaşın tanığı olan mektuplar ve döneme özel dekorlarla Çanakkale atmosferi yaşatılacak. Osmanlı askeri kostümü giymiş anlatıcı; Dardanos Bataryası’ndan Seyit Onbaşı’ya, savaşın en önemli anlarını ziyaretçilerle paylaşacak. Ekranlarda ise savaşın görüntüleri izlenebilecek.

Dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşı, gerçeğe uygun canlandırma, anlatım ve dekorlarla Kulesite ziyaretçilerine dönemi en etkili şekilde görme şansı sunacak. ‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ sergisi 15 – 21 Mart günlerinde 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri