Carnaval Sweets Türkiye’yi yeni tatlarla buluşturuyor

27 Aralık 2013 Cuma

Türk çikolata sektörünün yeni oyuncusu Draje Gıda ve Şekerleme, çikolata severlerin karşısına Carnaval Sweets ile çıkıyor

carnaval-sweets-turkiyeyi-yeni-tatlarla-bulusturuyor

Draje Gıda’dan yeni ürün, Carnaval Sweets. Bitter çikolatanın lezzetini yüzde 100 doğal meyve ve kuruyemişlerle buluşturan Carnaval Sweets, butik hizmet anlayışıyla tüketicilerine kendilerini mutlu hissettirmeyi amaçlıyor.

Draje Gıda ve Şekerleme Kurucusu Murat Turhal, Draje Gıda’yı Türkiye’nin en önemli lezzetlerini bitter çikolatanın lezzeti ile farklılaştırarak Türk halkının beğenisine sunmak amacıyla 2011 yılında kurduklarını söyledi. 40 yıla yakın bir süredir hammadde sektöründe olduklarının altını çizen Turhal, “1974 yılından bu yana Kale Kimya Grubu olarak hammadde sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Şirketimizin gıda bölümünü oluşturmak için 2001 yılında da BMT’yi kurduk. Draje Gıda, bu sektördeki 13 yıllık tecrübemizi son ürüne taşıma kararı ile 2011 yılında hayata geçti” dedi.

Draje Gıda’nın günlük 500 kilogram üretim kapasitesi ile çalıştığını ifade eden Turhal, butik üretim anlayışı nedeniyle bu kapasiteyi çok fazla artırmayacaklarının altını çizdi. Carnaval Sweets’in henüz üç aydır piyasada olduğunu anlatan Turhal, müşterilerden çok fazla olumlu geri dönüş aldıklarını vurguladı. Satış noktalarını her geçen gün artırdıklarını belirten Turhal, şu anda tüketicilerin BTA-İDO, Doğa Okulları, İnkilap Kitabevi, Sütte, Dunkin Donuts,   Gourme Garage, Namlı Gurme, Panayır gibi büyük şarküterilerde ve Shaya grubuna ait Le Pain Quotidien Restaurantları’nda Carnaval Sweets ürünlerine ulaşabileceğini söyledi.

Carnaval Sweets’in dördü kuruyemiş, yedisi meyve olmak üzere şu anda 11 çeşidi olduğunu vurgulayan Turhal, çilek, vişne, kayısı, cranberry, portakal, yaban mersini, üzüm, Antep fıstığı, fındık, badem ve yer fıstığının yüzde 100 doğal olduğunu ifade etti. Murat Turhal, “Drajelerin içinde yüzde 100 kurutulmuş meyve kullanıyoruz. Kuruyemişler ise çifte kavrulmuştur. Üretim yapılacağı gün kavrulma işlemi gerçekleşir. Kaplamada kullandığımız çikolata ise günlük üretilen bitter çikolatadır” diye konuştu.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri