Carrefour bir ülkeyi daha terk ediyor

29 Ağustos 2012 Çarşamba

Fransız perakende devi, Yunanistan'dan sonra Singapur pazarına da veda etti. İşletmekte olduğu iki mağazasını yılsonunda kapatacak

carrefour-bir-ulkeyi-daha-terk-ediyor

Dünya'nın ikinci büyük perakende zinciri olan Carrefour, Singapur'da işletmekte olduğu 2 mağazayı bu yılın sonunda kapatacak. Carrefour, Malezya, Tayland ve Singapur operasyonlarını 2010'da satışa çıkarmış ve sadece Tayland operasyonlarını Big C'ye satabilmişti. Şirketin CEO'su Georges Plassat'ın Carrefour'un ilk yarı bilançosunu ve planlarını yarın (30 Ağustos) açıklaması bekleniyor.

Plassat Haziran ayında yaptığı basın toplantısında Fransa'daki işlerinde tasarrufa gideceklerini, dünya genelindeki operasyonlarının da hepsini devam ettiremeyeceklerini belirtmiş ve Singapur, Endonezya ve Türkiye'den çıkabileceklerinin sinyalini vermişti.

Sırada Türkiye mi var?
Carrefour, Türkiye'deki ortağı Sabancı Holding ile bir süredir yönetim konusunda sorun yaşıyor. CarrefourSA'nın yüzde 38.8 hissesine sahip olan Sabancı Holding'in yöneticilerinden CarrefourSa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ile Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Bilen, Mehmet Nane ve Zeynel Korhan Bilek 16 Temmuz'da görevlerinden istifa etmiş yerlerine Şerafettin Karakış, Gaye Spolitis ve Mehmet Ali Evren Ertay atanmış, Zeynel Korhan Bilek de yeniden yönetim kurulu üyesi olarak görevine dönmüştü.

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, 24 Şubat 2012'de yaptığı açıklamada, Carrefoursa'da çoğunluk yapıya ulaşmak istediklerini, bu konuda Fransız ortakları ile görüşeceklerini söylemişti.

Kaynak: Habertürk



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri