Çaykur'un soğuk çayı 'didi' piyasada

11 Haziran 2013 Salı

Çaykur, soğuk çayını 'didi' markası adı altında piyasaya sürdü

caykurun-soguk-cayi-didi-piyasada

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 'didi' markasıyla soğuk çay piyasasına girdiklerini belirterek, hedeflerinin soğuk çayda da iç pazarda lider olmak, dış pazarda ise ciddi boyutlarda satışlar gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Soğuk çayın çok beğenildiğini ifade eden Sütlüoğlu, "Çok güzel tepkiler alıyoruz. Çaykur olarak köklü bir kuruluşuz ama köhne bir kuruluş değiliz. İnovasyon çalışmalarımız, yeni ürünlerle atılımlarımız devam ediyor ve bu atağımız sürecek. Bundan sonra meyve ve bitkili çaylarla, sonbahara doğru 25-30 arası çeşitle piyasaya yeni ürünlerle çıkacağız. Çaykur olarak çay sektöründe neler yapılması gerekiyorsa bunları bir bir hayata geçiriyoruz" dedi.

İsminde Anadolu şivesinden etkilenildi
Soğuk çaya verilen 'didi' isminin kamu araştırması ile belirlendiğini ifade eden Sütlüoğlu, konuyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Anadolu şivesinde bazı bölgelerde 'dedim' yerine 'didi' derler. Bu manada ortaya çıkan bir isim. Önemli olan çabuk akılda kalan ve etkili olan bir ismin olmasıdır. Uluslararası camiada kolay kabul gören bir ismin olmasıdır. Dış pazarlarda yaptığımız araştırmalarda çok beğenildi. İsim Lazca ve Gürcücede, 'büyük' anlamına da geliyor. Bu da bir tesadüf oldu."

Çaykur'un 5 markasına dünya kalite ödülü
Çaykur olarak İsveç'te Nobel ödüllerinin dağıtıldığı salonda geçen hafta bir gururu yaşadıklarını anlatan Sütlüoğlu, 1961 yılından bu yana dünya çapında kalite ödülü veren Belçika merkezli bir firmanın Altınbaş, Tiryaki, Turist, Hemşin Organik ve Hemşin Organik Tibek olmak üzere 5 markalarına kalite ödülü verdiğini belirterek şöyle konuştu: "Çaykur'a adeta ödül yağdı. Bu bir rekordur ve gurur vericidir. Dünyaya açılmak açısından kaliteli olmak son derece önemlidir. Bu tür ödüller çayımızın kaliteli ve sağlıklı olduğunu tescil eden ödüllerdir. Dünya pazarlarına açılmamız noktasında bize çok ciddi katkıları olacak olan güzel bir imajla çalışmalarımızı sürdürmemize imkan verecek güzel sonuçlardır."

228 bin 392 ton yaş çay alımı gerçekleştirildi
Çaykur olarak 1'inci sürgün döneminde şuana kadar 228 bin 392 ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Sütlüoğlu, "Toplamda birinci sürgün döneminde üreticiye 289 milyon TL ödeme yapılacak. 7 bin 308 ton organik çay alımı yapıldı. Karşılığında üreticilere 950 bin TL ödeme yapılacak. Bu yıl uygulamaya koyduğumuz randevulu yaş çay alım sistemi çok başarılı geçti. Çaykur, tarihinin en huzurlu kampanya dönemini bu yıl yaşıyor diyebiliriz" diye konuştu.

Kaynak: StarGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri