Ceylan Karavil Doğu’ya canlılık getirecek

08 Ağustos 2014 Cuma

Diyarbakır’a ilkleri taşıyan, Doğu’nun ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi Ceylan Karavil Park, Diyarbakır’da kapılarını açtı. Pek çok markayı Diyarbakır’da ilk kez buluşturduklarını anlatan Ceylan Karavil AVM Yatırımcısı Abdulkadir Karavil, bölgenin alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek ve geliştirmenin yanı sıra sosyal hayatı da canlandıracaklarını anlatıyor

ceylan-karavil-doguya-canlilik-getirecek

Fulya B. ÖZTÜRK

Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olacak Ceylan Karavil Park’ı sizden dinleyebilir miyiz, nasıl bir AVM olacak?
Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığıyla gerçekleştirilen, Doğu’nun ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi olarak hizmete giren Ceylan Karavil Park, toplam 200 bin metrekare inşaat alanı üzerine kuruldu. 5 kattan oluşan, 65 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinde 200 mağaza ve 2 bin araç kapasiteli otopark yer alıyor. 150 milyon dolar yatırım bedeli ile hayata geçen alışveriş merkezinin yönetim ve kiralaması Bilfinger Real Estate Mülk Yönetim Hizmetleri Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor.

Ceylan Karavil AVM, Diyarbakır’ın sosyo-kültürel yapısına neler katacak?
Ceylan Karavil Park AVM, bölgenin alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek ve geliştirmenin yanı sıra sosyal hayata farklı alternatifler sunarak yaşam kalitesini arttırmak için projelendirilmiş bir yatırım. 2 bin kişi kapasiteli Cinemaximum sinema kompleksi,  çocuklara yönelik eğlence merkezi anlayışını farklı ve sosyal bir konsept çerçevesinde sunan 2 bin 800 metrekarelik oyun alanı Dreampark ve dünya denizlerinden ve göllerinden örneklerin sergilendiği 3 bin metrekarelik Doğu’nun ve Güneydoğu’nun ilk dev akvaryumu ile ziyaretçilerimize özel zamanlar yaşatacağız. Sadece alışveriş konusunda değil, yeme-içme sektöründe de ziyaretçilerimize günün her saatinde hoşça vakit geçirebilecekleri çalışmalar yaptık. Birçok ulusal ve uluslararası çeşitli markayı bünyesinde barındıran alışveriş merkezimiz, pek çok ünlü markayı da ilk kez bir araya getiriyor.

Lokasyon avantajları nelerdir?
Diyarbakır-Şanlıurfa Bulvarı kavşağında yer alan alışveriş merkezimiz Şanlıurfa Karayolu üzerinde yer alması ile çevre kentlere yakın durumda. Ayrıca şehir merkezine ve havaalanına yakınlığı, toplu taşıma hizmetlerinin bu bölgeden geçmesi gibi lokasyon avantajları da bulunuyor.

Alışveriş merkezinin iddiası nedir, nasıl bir çekim gücü yaratacak Diyarbakır’da?
Ceylan Karavil Park’ın şehre ve bölgeye yenilik katacak, trendlerin takip edileceği moda mağazalar ile alışverişten kültür sanat etkinliğine, eğlenceden yemeğe kadar tüm ihtiyaçlarında çok alternatif sunabilen kuvvetli bir marka karmasına sahip olmasına önem verildi. Bu yönü ile Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezi, gerek mağazaları gerek yeme içme mekânları, sinema salonları, okyanus akvaryumu ve çocuk eğlence merkezi ile Diyarbakır ve bulunduğu bölgedeki eğlence ve sosyal hayatın çehresini değiştirerek, modern şehir hayatının getirdiği önemli bir boşluğunu da doldurmuş oldu.  Fakat biz sadece Diyarbakır’da değil bölgede de çekim gücü olmaya devam edeceğiz.

Doluluk oranınız nedir?
Şu an için kiralanabilir alanımızın yüzde 95’ini kiralamış ve sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz.

Markalar Diyarbakır’da buluştu
Nasıl bir marka karması var, markalar arasında nasıl bir sinerji yaratılacak?
Projenin mağaza kiralaması Bilfinger Real Estate Türkiye Mülk Yönetim Hizmetleri tarafından yapıldı ve Ceylan-Karavil Park kiralama çalışmaları, perakendecilerin yoğun talepleri neticesinde kısa zamanda tamamlandı. Bu bağlamda yeme-içme sektöründen tekstile kadar ulusal ve uluslararası çeşitli markayı bünyesinde barındıran alışveriş merkezimiz, pek çok ünlü markayı da ilk kez bir araya getiriyor.  Loja’s, B&G, Efor, Dagi, Polo Garage, Hummel, Trendances, Deichmann, Hatem Saykı, Elle, Desa, Tergan, Greyder, Sun Glass Hut gibi moda markalarını ilk kez Diyarbakır’a getiren Ceylan Karavil Park, kozmetik ve bakım ürünleriyle öne çıkan Yves Rocher ve Kryolan markalarına Diyarbakır ilk kez ev sahipliği yapıyor. Diyarbakır’da ilk kez açılacak olan çocuklarla ilgili yüzlerce ürünü sunan E-bebek’in yanı sıra çocuklara hitap eden B&G de Ceylan Karavil Park markaları arasında yer alıyor. Dekorasyon ve ev tekstili konusunda da iddialıyız.  Sektörün önde gelen markaları Home Sweet Home, Madame Coco, Schafer ve Cassa Luce sadece bunlardan birkaçı. Ayrıca lezzet tutkunlarına yeni buluşma noktaları sunuyoruz.  Birçok ilki sunan Ceylan Karavil Park, Diyarbakır’da ilk defa açılan aralarında Coffee Mania, Starbucks, HD İskender, Çıtır Usta, Bursa Kebap Evi, Köfteci Ramiz, Tavuk Dünyası, Popeyes, The Hunger’ı bölgeye getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Özellikle ev hanımlarının, ailelerin birlikte keyifle yemek yiyebileceği ideal kafe-restoranların yanı sıra fastfood alternatifleri ile Ceylan Karavil Park, tam bir lezzet merkezi. Hipermarket alanında ilk 5M Migros’un, elektronik market alanında ise 3 bin 850 metrekarelik Teknosa’nın yer aldığı projede bir araya gelen diğer markalar arasında, Abdullah Kiğılı, LC Waikiki, Koton, YKM, Ayakkabı Dünyası, Watsons, Flo, Mavi Jeans, DeFacto, Joker, English Home, D&R, Toyzzshop, Burger King, Pierre Cardin, Network Fabrika, Hotiç, Us Polo, Ipekyol Türkiye’nin en çok bilinen markaların mağazaları yer alıyor.

Bu yılsonuna dek neler olacak Ceylan Karavil AVM’de?
Alışveriş merkezimiz bulunduğu lokasyon, marka karması, ziyaretçi profili, mimari yaklaşımı ve çok fonksiyonlu bir proje olması nedeniyle yoğun talep alıyor. Kısaca ziyaretçi ilgisinin yanı sıra yerli ve yabacı perakende gruplarından da yoğun talepler görüyor. Bu çerçevede başta Diyarbakır’a olmak üzere bölgeye yenilik ve değer katacak her türlü hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Dünya standartları kalitesinde hizmet üretmeye ve sunduğumuz hizmetlerde farklılık yaratacak stratejiler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede başta Diyarbakır olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde talep gören, ihtiyaç duyulan, yeni, modern ve farklı markaların getirilmesine, Diyarbakır’da ve bölgede daha önce gerçekleştirilmemiş pek çok sosyo kültürel etkinlilerle, Diyarbakır ve bölge halkını buluşturmaya devam edeceğiz. Örneğin ramazan ayı süresince haftanın her günü, tasavvuf ekibi ve fasıl ekibi eğlencelerinin en seçkin müzik dinletileri sunulacak. Ayrıca pek çok etkinlik ile eski ramazanlar yaşatılacak. Okula dönüş etkinliği kapsamında minik ziyaretçilerimiz oluşturacağımız özel temalı oyun alanında masal kahramanlarının büyülü dünyasında yolculuğa çıkartacağız Yıl boyunca çocuklar workshop alanında hem el becerilerini geliştirip eğlenirken hem de yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. Diğer yandan yeni yıl etkinliklerinin ve yeni yıl kampanyalarının yanı sıra yılbaşı ruhunu en göz alıcı şekilde yansıtan alışveriş merkezi yeni yıl temalı iç dekorasyonu ve dış cephe süslemeleri ile Diyarbakır’da görsel bir şölen düzenleyeceğiz. Önümdeki dönemlerde hizmete açılacak biri üç yıldızlı, diğeri beş yıldızlı olmak üzere iki ayrı otel de yer alacak. Bu yatırımlar Diyarbakır’ın ve yörenin turizm konusunda da hareketlenmesini sağlayacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri