CHEP ve Şok işbirliği devam ediyor

01 Kasım 2013 Cuma

Palet tedarikçisi ve palet havuzlama sistemleri hizmeti sunan CHEP, Şok Marketler Zinciri'nin aldığı karar doğrultusunda, kiraya verdiği mavi CHEP paletlerinin sayısını yüzde 30 oranında artıracağını duyurdu

chep-ve-sok-isbirligi-devam-ediyor

Tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlere palet havuzlama çözümleri sunan CHEP, Türkiye'nin süpermarket zincirlerinden Şok Grup’la arasındaki ticari işbirliğini güçlendiriyor. Şok Marketler Zinciri, 12 ay boyunca dağıtım ağı kapsamında CHEP palet havuzlama çözümlerinden yüzde 30 oranında daha fazla faydalanacağını ve takaslı beyaz ahşap paletler yerine, CHEP yönetimindeki doğa dostu mavi paletlere öncelik vereceğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Şok Grup Lojistik ve Planlama Müdürü Oktay Yemen Okatan şunları söyledi, “Bugüne kadar Türkiye'deki yerleşik palet yönetimi, boyut, işlev, kalite ve üretim materyali bazında sınırlı standartlara sahip olan takaslı beyaz palet sistemi üzerine kurulmuştu. Ancak bu sistem verimlilik, sürdürülebilirlik ve güvenlik konularındaki taleplerimizi karşılamaya yetmiyordu.”

Okatan sözlerine şöyle devam etti, “CHEP palet havuzlama çözümleri, tedarik zincirimizde maliyet tasarrufu ve sorunsuz operasyon imkânı tanıyarak bize büyük oranda lojistik verimlilik sağlıyor. Bu da müşterilerimizin karşısına en uygun fiyatlarla çıkmamıza yardımcı oluyor. Üstün kaliteye sahip mavi CHEP paletleri, aynı zamanda depolarda ve mağazalarda daha güvenli kullanım olanağı sunduğu için, tedarik zincirimizde CHEP paletlerini daha fazla kullanmak istiyor ve tedarikçilerimiz ile bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz."

Türkiye'nin gıda üretim ve perakende şirketlerinden Yıldız Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren indirim süpermarketi Şok, iştiraki DiaSa’yla birlikte 2 bin 400 mağazada ve 16 dağıtım merkezinde operasyonlarını yürütüyor. Türkiye çapındaki mağazalarda ve 25 bölgesel dağıtım merkezinde görev yapan yaklaşık 10 bin çalışansa, Şok ve DiaSa'nın bir yıl içinde kullandığı 140 bin paletin kaybolmaması için sorumluluk alıyor.

Okatan, “Dâhili yazılımlarımız sayesinde dağıtım ağımızdaki CHEP paletlerini takip ederek tek bir palet bile kaybetmemeye çalışıyoruz. Tedarikçilerimizi de aynı kontrolleri yapmaya teşvik ediyoruz çünkü CHEP paletleri, bizim her gün nakliyesini yaptığımız çikolatalar veya domatesler kadar değerli” diye konuştu.

Başarılı işbirliklerine devam etmeyi amaçlayan Okatan, “CHEP sayesinde varlık yönetimi ve kontrolü anlayışımıza yeni açılımlar getirerek palet geri dönüşlerinde yüzde 100'lük bir oranı yakalamayı garanti ediyoruz. Çalışanlarımız ise, CHEP patentli bu ürünlerin mülkî haklarına riayet etmeleri konusunda özel bir eğitim aldı. CHEP’in iş süreçlerini ve hayatlarımızı kolaylaştırdığını artık hepimiz biliyoruz. Bu nedenle sahip olduğumuz başarılı iş ilişkisini bugün olduğu gibi gelecekte de sürdürmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Dünya çapında 285 milyon adede ulaşan palet havuzuna sahip olan CHEP, sistemine dâhil paletlerin takibine de büyük önem veriyor. Bu yüzden CHEP'in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de, profesyonel varlık yönetimi ekibi ve ileri teknoloji yazılımlar sayesinde tedarik zinciri boyunca hareket eden paletler takip ediliyor. Kayıp paletlerin yerinin tespit edilmesi ve bu paletlerin bulundukları yerden geri alınması için de, gerektiğinde hâlihazırdaki politikalar ve gerekli işlemler devreye sokuluyor.

CHEP Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Rod Francis, Şok Marketler Zinciri ile aralarındaki iş ortaklığından yola çıkarak, “CHEP, sahip olduğumuz zengin ürün portföyü ve hizmeti sayesinde yeni müşteriler edinerek yalnızca büyüme potansiyelinin olduğunu değil, aynı zamanda üreticiler, perakendeciler ve lojistik hizmet sağlayıcılarıyla kurduğumuz iş ortaklılarını da her geçen gün geliştirdiğini kanıtlamaya devam ediyor" dedi. Francis daha sonra sözlerine şöyle devam etti, “Palet havuzlama çözümlerimizin Türkiye'deki şirketlere sunduğu somut tedarik zinciri avantajları, her geçen gün daha fazla şirket tarafından farkediliyor. Bu kapsamda Şok Marketler Zinciri'nin bize duyduğu sonsuz güven nedeniyle gurur duyuyor ve işbirliğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmek istiyoruz.”

CHEP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güzey’se, işbirliğiyle ilgili olarak, “Zincir mağazalar, perakende sektöründe değer yaratıyorlar ve yarattıkları değeri müşterilerine sunuyorlar. Şok Marketler Zinciri’nin Türkiye perakende pazarının önde gelen perakende zincirlerinden biri olarak CHEP’in yarattığı katma değeri benimseyip CHEP ile işbirliğini bir üst seviyeye taşımak istemesi CHEP için gurur verici” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri