Chep’ten Müşterek Taşımacılık Programı

21 Ağustos 2013 Çarşamba

Palet tedarikçisi ve palet havuzlama sistemlerinin mucidi Chep, Müşterek Taşımacılık Programı sayesinde geçtiğimiz yıl elde edilen olumlu sonuçları ve umut vadeden rakamları açıkladı

chepten-musterek-tasimacilik-programi

Tüketim ürünleri, taze gıda, içecek ve otomotiv gibi sektörlerde dünyanın en büyük şirketlerine sürdürülebilir palet havuzlama çözümleri sunan Chep, doğa ve müşteri dostu Müşterek Taşımacılık Programı sayesinde 2012'de elde ettiği olumlu sonuçları açıkladı.

Chep, müşterilerine maliyet tasarrufu sağlayan Müşterek Taşımacılık Programı sayesinde geçtiğimiz yıl Avrupa yollarında 2,9 milyon kilometre daha az mesafe kat edildiğini duyurdu. Aynı program kapsamında karbondioksit salımını 2 bin 340 ton azalttığını açıklayan Chep, programla müşterilerinin önemli ölçüde tasarruf etmesini sağladı. Bu rakam, ABD Çevre Koruma Ajansı'nın kullandığı Sera Gazı Eşdeğerleri Hesaplama Aracı'na göre, bir yıl boyunca 350 evin elektrik kullanımından kaynaklanan CO2 emisyonuna eşit.

Chep Avrupa Müşterek Nakliye programını yöneten Frédéric Fimbel, kazanımlarla ilgili açıklamasında, "Paletlerin toplanması, teslimatı ve iade akışları konusunda müşterilerimizle yaptığımız nakliye ortaklığının faydalarını görmeye başladık. 2012 yılında, bu program kapsamında Avrupa çapında, aralarında Carrefour’un da bulunduğu birçok önemli müşteriyi kapsayan 50 şirketle işbirliği yaptık" dedi.

Chep Sürdürülebilirlik Direktörü Juan José Freijo ise, "Her işletme büyüklük ve ihtiyaçları açısından farklılık gösterse de, araçların gerek taşıma esnasında gerekse boş kat ettiği mesafeleri azaltarak hem biz, hem müşterilerimiz hem de çevre için büyük faydalar sağlıyoruz" diyerek Müşterek Nakliye Programı'nın getirilerini özetledi.

Chep’in müşterileri, normal taşımacılık prosedüründe ürünlerini perakendecilere Chep paletleri kullanarak teslim ediyor. Ürünleri ve paletleri teslim eden kamyonlar da yüksüz bir şekilde görev yerlerine geri dönüyorlar. Müşterek Taşımacılık Programı kullanıldığında ise, lojistik hizmetleri sağlayıcısı tarafından yönetilen araçlar, teslimatı tamamladıktan sonra boşalan diğer Chep paletlerini perakendecilerden toplayarak ya da en yakın Chep tesisinden kullanıma hazır olan paletleri alarak palet talep eden uygun bir noktaya teslim ediyorlar. Bu işlem sayesinde boş araç hareketleri ortadan kalkıyor ve taşımacılık maliyetleri de büyük oranda azalıyor.

Chep'in Müşterek Taşımacılık Programı'na dahil olan müşterilerinden biri olan Carrefour İtalya'nın Taşımacılık Müdürü Gasparini Matteo, programla ilgili şunları söylüyor: "Carrefour, 2011 yılından bu yana başlıca tedarikçileriyle taşımacılık alanında işbirliği fırsatları arıyordu. Bu uygulama kapsamında aynı araçların kullanılması, hepimizin faaliyet gösterdiği taşımacılık sektörünün zorluklarına karşı etkili bir çözüm sunuyor ve tedarik zinciri sürecinde verimli bir dağıtım ağının kurulabilmesini sağlıyor.  Bu açıdan Chep, yalnızca bir çözüm ortağı değil, stratejik ortaklarımızdan biri olduğunu göstermiş oluyor."Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri